امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81304
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در این نمایشگاه حدود 45 اثر از زنده‌یاد علی واشقانی فراهانی به نمایش درخواهد آمد که تعدادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ در این نمایشگاه حدود 45 اثر از زنده‌یاد علی واشقانی فراهانی به نمایش درخواهد آمد که تعدادی از آن ها سرمشق هایی هستند که وی برای شاگردانش کتابت کرده است.

مضامین این آثار آیات، اشعار شاعران کهن و معاصر و مضامین اخلاقی و عرفانی است.

فرزند این هنرمند فقید با بیان اینکه آثاری که به نمایش گذاشته خواهد شد با کمک دوستان و شاگردان ایشان جمع آوری شده و جنبه نمایشگاهی ندارند، اشاره می کند که وی در دوران حیاتش علاقه ای به برگزاری نمایشگاه انفرادی نداشته است و هدف از برگزاری این نمایشگاه را صرفا زنده نگاه داشتن یادر پدر می داند.

علی واشقانی فراهانی که دارای درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران بود آثاری چون «قطره‌ای از دریا» (مجموعه اشعار عماد خراسانی) و «فیض جنون» (مجموعه اشعار محمد علی واشقانی فراهانی) و «صد آهنگ» (مجموعه تصنیف های جواد لشگری) را به رشته تحریر در آورده است.

او خوشنویسی را از کودکی شروع کرد و به دلیل عدم حضور استاد به صورت مکاتبه ای از شهرستان تفرش با انجمن خوشنویسان ایران تماس داشت و از محضر زنده یاد سید حسن میرخانی و گاهی از راهنمایی های حضوری فتحعلی واشقانی فراهانی بهره می برد. 

او در سال 65 پس از اخذ مدرک ممتاز در امتحانات دوره مدرسی شرکت کرد و از طرف اساتید بزرگی چون امیرخانی،اخوین، مرحوم فرادی و خروش به عنوان مدرس رشته نستعلیق انتخاب شد و در سال 89 از طرف شورای ارزشیابی هنری انجمن خوشنویسان ایران به درجه استادی نایل آمد.

واشقانی فراهانی در روز اول فروردین 1393 بعد از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

مراسم گشایش نمایشگاه «چکامه کوچ» ساعت 16 دوازدهم اردیبهشت ماه در واحد شمال انجمن خوشنویسان ایران به نشانی تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان کریمی، خیابان سلیمی، شماره147، باغ اعلاء برگزار می شود و تا 19 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها