امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81309
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز با بیان این مطلب در جمع اعضای شورای سیاستگذاری اعتکاف افزود: با عضویت مردم از سراسر کشور در این نهاد، بستر فعالیت ، رشد و بالندگی این حرکت ارزنده بیش از پیش فراهم می شود.

وی بر ثبت «اعتکاف» به عنوان یک حرکت ملی تاکید کرد و ادامه داد: آئین «اعتکاف» به عنوان میراث غیر ملموس تلقی می شود لذا باید راه کارهای قانونی برای ثبت آن از سوی سازمان گردشگری و میراث فرهنگی بررسی و پیگیری شود.

جنتی با اشاره به تشابه آیین ها و آداب و رسوم دینی برخی کشورها از جمله شبه قاره هند و پاکستان با آئین اعتکاف گفت: در چارچوب تعامل با سایر کشورها از آنها نیز باید برای حضور در برنامه های اعتکاف دعوت نمود  و زمینه فرا ملی شدن این  حرکت معنوی را فراهم ساخت.

وی با بیان اینکه  جریان معنوی اعتکاف در کشور بسیار فراگیر شده افزود: اشتیاق فراوان و حضور گسترده جوانان در این عرصه می تواند زمینه ساز حرکتی معنوی در داخل و خارج از مرزهای کشور باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به جایگاه ارزشمند اعتکاف در کشور افزود: این حرکت معنوی و مردمی رویداد مبارک و ارزشمندی است که موفقیت در اجرای آن بی شک به دلیل الطاف و عنایات خداوندی است.

وی، مساجد را جایگاه اصلی اعتکاف عنوان کرد و اظهار داشت: مساجد پایگاه اصلی تحولات معنوی جامعه محسوب می شوند و باید نسبت به فعال کردن تمامی آنها در سراسر کشور اهتمام ویژه داشت.

جنتی با اشاره به وجود 18 هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد فعال در کشور افزود: رونق بخشی به کانون های فرهنگی و هنری مساجد یکی از سیاست های محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت پیشبرد اهداف دینی، فرهنگی و هنری جامعه است.

وی با اشاره به تاثیر و نقش مهم فعالیت های فرهنگی و دینی مساجد در کاهش آسیب های اجتماعی و مصونیت بخشیدن به جوامع اظهار داشت: باید به مبحث اعتکاف که یکی از سنت‌های پیامبر اسلام (ص) است و همیشه مورد تاکید مقام معظم رهبری توجه ویژه نمود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتکاف می تواند مبدأ تحولات معنوی به ویژه در میان جوانان باشد افزود: تمامی اقشار جامعه برای نشر مبانی دینی و صیانت از این حرکت مردمی باید تلاش کنند.

وی ضمن تاکید بر برگزاری مراسم اعتکاف در طول سال گفت: مناسب است این حرکت معنوی به غیر از ماه رجب در ماه های دیگر سال نیز به مناسبت های مختلف برگزار شود.
 


 

در این جلسه حجت‌الاسلام عبدالرضا ایزدپناه مدیر کل ارشاد استان قم و اعضای شورای سیاستگذاری ستاد اعتکاف حضور داشتند و خواستار توجه و حمایت ویژه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به موضوع اعتکاف شدند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها