امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۸:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81310
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، خمسه‌ آل‌طیبه، اثری است مربوط به اجداد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، خمسه‌ آل‌طیبه، اثری است مربوط به اجداد استاد فرشچیان که قدمت این اثر به دوره‌‌ قاجاریان بازمی‌گردد و در آن از تکنیک آبرنگ استفاده شده و سبک آن نگارگری است.

استاد فرشچیان با ارادت وافری که به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) داشت، این یادگار خانوادگی را در سال 1369 به موزه‌ آستان قدس رضوی اهدا کرد.

این تابلوی ارزشمند 25 × 35  سانتی‌متر عرض و طول دارد.

استاد بزرگ نگارگری ایران را همه می شناسند؛ طراحی پنجمین ضریح مطهر حضرت ثامن‌الائمه، امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و همچنین طراحی ضریح مرقد مطهر امام حسین (ع) از افتخارات عظیم زندگی استاد فرشچیان است.

پنجمین روز آفرینش، عصر عاشورا، پناه، یا رب، نیایش، اولین پیام، توسل، هدیه، ضامن آهو، کوثر، امتحان سخت، پرچم‌دار حق و خمسه‌ آل‌طیبه از آثار شاخص اهدایی استاد فرشچیان به موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی است.

رفته رفته که آثار اهدایی استاد به موزه‌ حضرت رضا (ع) افزایش می‌یافت، در فضای ساختمان گنجینه‌ قرآن و نفایس، تالاری مجزا برای نمایش آثار وی در نظر گرفته شد که در سال 89 به طور رسمی به بهره‌برداری رسید.

هم‌اکنون با نمایش چهاردهمین اثر اهدایی استاد (پنجمین روز آفرینش) در سال گذشته، جمع کثیری از هنرمندان و علاقه‌مندان به عرصه‌های هنری، از تالار آثار وی در صحن کوثر حرم مطهر بازدید می‌کنند.
انتهای پیام/2202/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها