امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 26
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81312
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سرور رجایی مسئول دفتر شعر و قصه افغانستان حوزه هنری، درباره حضور ناشران افغان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد سرور رجایی مسئول دفتر شعر و قصه افغانستان حوزه هنری، درباره حضور ناشران افغان در نمایشگاه بین المللی کتاب، اظهار کرد: با توجه به اینکه افغانستان مهمان ویژه نمایشگاه بین المللی کتاب امسال است، با رایزنی های انجام شده و با همکاری سفارت و فرهنگیان افغان 9 ناشر افغانستان در نمایشگاه کتاب، آثار ادبی خود را عرضه می کنند.

وی با اشاره به ناشران مقیم ایران در شهرهای مشهد، قم و اصفهان توضیح داد: در کنار ناشرانی که مقیم ایران هستند 9 ناشر ساکن کابل هم در نمایشگاه حضور دارند.

این پژوهشگر زبان فارسی در ادامه افزود: هنرمندان افغان در طی هفت روز برنامه و نشست در غرفه افغانستان دارند که به بررسی موضوعاتی چون «شعر و داستان»، «مطبوعات مهاجرین در 30 سال گذشته»، «شعر زنان افغانستان در مهاجرت»و... می پردازند.

رجایی درباره دیگر برنامه های تدارک دیده شده توسط هنرمندان افغان در نمایشگاه کتاب، گفت: معتقدم انرژی مثبتی از فرهنگ و هنر و ادبیات کشور افغانستان در نمایشگاه کتاب امسال متجلی می شود و در کنار عرضه کتاب، عکس هایی از مکان های تاریخی افغانستان از جمله مزار شریف، هرات، کابل و غزنی به خاطر آشنایی مخاطبان فرهنگی در نمایشگاه قرار می گیرد.

وی در پایان گفت: ویژه نامه ای با موضوع و محوریت شهدای افغان هشت سال دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب در معرض عموم قرار می گیرد که این ویژه نامه 8 صفحه و به صورت رایگان توزیع می شود.

محمد سرور رجایی، از فعالان فرهنگی زبان و ادبیات فارسی است. او در کابل به دنیا آمده و در ایران مسئول خانه ادبیات افغانستان بود که در حال حاضر وی مسئول دفتر شعر و قصه افغانستان در حوزه هنری است. وی در کنار سرودن شعر به تحقیق و پژوهش در مورد موضوعات فرهنگی می پردازد.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها