امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81327
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
«کامران تفتی» بازیگر نقش سیاوش در مجموعه تلویزیونی «خط» که این روزها از شبکه سه سیما در حال پخش است، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: ...

«کامران تفتی» بازیگر نقش سیاوش در مجموعه تلویزیونی «خط» که این روزها از شبکه سه سیما در حال پخش است، در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: وقتی آقای رنجبر نویسنده و کارگردان سریال خط نقش سیاوش را به من پیشنهاد کردند و فیلمنامه را خواندم به دفتر ایشان رفتم و به قدری از نقش خوشم آمده بود که گفتم یا این نقش را به من می‌دهید یا به زور آن را می‌گیرم. به نظر من پروسه و فرآیند الف تا ی این نقش و دایره رفتارهایی که برای او طراحی و تنظیم شده بود، کاملا انسجام داشت و به بازیگر وسعت عمل می داد.
وی درباره بن مایه داستانی این اثر نیز ادامه داد: داستان خط بر پایه و اساس عشق شکل گرفته است. آقای رنجبر پیش از این در سریال‌های گل بارون زده، گوهر کمال و کارهای دیگرشان توانمندی خود را ثابت کرده‌اند اما وقتی بحث از سریال خط شد به ما گفتند که می‌خواهم در این کار صادقانه از عشق حرف بزنم. از ایشان پرسیدم: چرا؟ و گفتند: اساسا هستی بر عشق بنا شده است. ایشان همین وسواس و دقت نظر را هم در انتخاب بازیگران به خرج دادند. بنابراین خط یک کار کاملا دلی است و بی‌انصافی می‌شد اگر ما هم دلی و با تمام انرژی و توانمان در این کار بازی نکنیم. این انرژی و دلی بودن وقتی که کار کمی پیش رفت قوی تر هم شد.
این بازیگر با اشاره به این که خط اگرچه ممکن است باب سلیقه همه نباشد اما اکثریت مخاطبان را راضی نگه می‌دارد، عنوان داشت: به نظر من خط اگرچه مطابق با سلیقه عده ای نیست اما باب سلیقه بیشتر مردم است. چراکه این سریال از طبقه ای حرف می زند و قصه گروهی را می گوید که اکثریت مردم به آن متعلق اند. یعنی طبقه متوسط جامعه. محتوای اخلاقی و دینی هم در خط به خوبی تبلور یافته و عینی شده است. این عینیت در تیتراژ ها هم به خوبی دیده می شود. همانطور که در ابتدا ریزش باران به عنوان رحمت الهی را شاهد هستیم و در تیتراژ پایانی شعله های آتش دیده می شود. یعنی رحمت الهی شامل حال شعله های آتش درونی سیاوش می‌شود و آن را فروکش می‌سازد.

تفتی همچنین بیان داشت: خط داستانی درست سریال خط باعث شد تا مستقیم‌تر در این پروژه حرکت کنم. رفاقت ها و صمیمیت ها در این کار بسیار زیاد بود و با بازیگران توانا و باتجربه ای همکاری کردم که حضورشان وزن سریال را بالاتر می برد و مایه افتخار بود.

مجموعه تلویزیونی خط کاری از گروه اجتماعی شبکه سه سیماست که به تهیه کنندگی پریوش کاشانی و نویسندگی و کارگردانی عباس رنجبر در 15 قسمت 45 دقیقه ای هر شب از ساعت 20.45 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود. این سریال در نکوداشت صفات نیک اخلاقی و داستان سیاوش سالار فردی است که در آشنایی و مواجه با دختری به نام سوگند و تحت تعلیم و تربیت مکتب حاج رئوف پدر وی دچار تغییر و تحول اخلاقی و شخصیتی می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها