امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81363
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 65
سیدصادق موسوی یکی از مدیران جوان و با تجربه تئاتر است که تقریبا تمام پست‌های مدیریتی اداره کل هنرهای نمایشی تجربه کرده است. وی همچنین به مدت 8 سال ...

سیدصادق موسوی یکی از مدیران جوان و با تجربه تئاتر است که تقریبا تمام پست‌های مدیریتی اداره کل هنرهای نمایشی تجربه کرده است. وی همچنین به مدت 8 سال قائم مقام دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را در کارنامه کاری خود یدک می‌کشد و به خوبی نقاط قوت و ضعف آن را می‌شناسد.

موسوی در گفت‌و گو با فارس در خصوص کناره‌گیری شهرام کرمی از دبیری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان و تبعاتی که این اقدام به همراه دارد، گفت: از شهرام کرمی به خاطر تصمیمی که گرفت، گله کردم. چطور توانست چنین درخت باروری را که حداقل من 10 سال برای آن زحمت کشیدم را به همین راحتی رها کند.
 
* رفتن کرمی از جشنواره تئاتر کودک لطمه بزرگی به جریان تئاتر کودک و نوجوان کشور زد
 
وی افزود: رفتن شهرام کرمی قطعاً جای تأسف بزرگی دارد و از دست دادن او لطمه بزرگی به جریان تئاتر کودک و نوجوان کشور محسوب می‌شود. زیرا کرمی قبل از اینکه دبیر جشنواره تئاتر کودک باشد، بازیگر، نویسنده و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان بوده است بنابراین مشکلات مالی این حوزه را لمس کرده،‌ برای ارتقای تئاتر کودک و نوجوان دغدغه دارد و دل‌های شکننده اهالی تئاتر کودک و نوجوان را به خوبی می‌شناسد.
 
* اقدامات مرکز هنرهای نمایشی ناکارآمد و بدون کارشناسی است/ دود ناکارآمدی مدیران به چشم اهالی تئاتر می‌رود
 
رئیس سابق مجموعه تئاترشهر دلیل اصلی کناره‌گیری فرد با تجربه و کارآمدی همچون شهرام کرمی از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را ناکارشناسی مدیران مرکز هنرهای نمایشی خواند و بیان داشت: واقعیت این است که ما از ناکارشناسی و عدم آگاهی و تصمیمات عجولانه مدیران فعلی لطمه می‌خوریم زیرا به بدنه‌ای که عمر را خود را برای تئاتر صرف کرده‌اند و با تجربه شده‌اند، اعتماد نمی‌کنند. همه‌‌ ما یک جور خود رأیی داریم اما  این خودرایی ممکن است در هر جا دیگری جواب دهد ولی در هنر و فرهنگ پسندیده است.

رئیس سابق شورای نظارت و ارزشیابی مرکز هنرهای نمایشی با بیان اینکه مدیر قدرتمند تک‌رو نیست، گفت: مدیری موفق است که به خرد جمعی احترام بگذارد. فقدان مشورت و باور نداشتن به افراد خیرخواه این حوزه باعث می‌شود کارهایی صورت گیرد که دودش فقط و فقط در چشم جامع تئاتری می‌رود وگرنه مدیر امروز هست و فردا نیست.
 
* تصمیمات نادرست فعلی هزینه‌های تئاتر را بالا می‌برد/ تمام هزینه‌ها به اسم مرادخانی می‌خورد
 
رئیس سابق تالار وحدت با انتقاد از انفعال معاونت هنری نسبت به اقدامات اداره کل هنرهای نمایشی، اظهار داشت: من الان نسبتی با این سیستم ندارم اما آدم از سیستمی که منافع و مصالح مدیریتی خودش را مدنظر قرار نمی‌دهد خیلی بیشتر احساس نگرانی می‌کند. در شرایط سخت کنونی با تصمیم‌های نادرست خودمان هزینه‌های مدیریت تئاتر کشور را بالا می‌بریم و قبل از هر کسی دیگری این هزینه‌ها از حساب مدیریتی معاون محترم وزیر ارشاد کسر خواهد شد.
معاونت امور هنری مگر چند جشنواره بین‌المللی دارد که نسبت به برکناری و انتصاب دبیر این قدر با انفعال عمل برخورد می‌کند.
موسوی تصریح کرد: آقای مرادخانی معاون امور هنری قبل از انتصاب مدیر جدید برای مرکز هنرهای نمایشی، با شهرام کرمی برای برعهده گرفتن این پست صحبت کرده بود؛ این نشان از این است که وی شایستگی مدیریت تئاتر کشور را داشته است و به بهترین وجه شایستگی ادامه مسئولیتی که سه سال از تجربه آن را پشت سر گذاشته، خواهد داشت. بنابراین باید معاونت هنری نسبت به برکناری‌ها و انتصابات اداره کل هنرهای نمایشی حساسیت بیشتری نشان دهد. حداقل اگر به هر دلیلی شهرام کرمی نمی‌خواهد باشد افراد متخصص و بهتری همچون رضا بابک، داود کیانیان، رضا فیاضی، مریم کاظمی و ... هستند که بتوانند راه را ادامه دهند.

رئیس سابق تالار هنر رفتن شهرام کرمی را لطمه بزرگی به تئاتر کودک و نوجوان برشمرد و گفت: شهرام کرمی سه سال دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بود و 5 سال هم مدیر هنر است و به هر ترتیب به سلامت نفس و خلق و خو خوش مشهور است. او سرمایه بزرگ بود که با ناآگاهی از دست رفت. اگر من مدیر بودم تلاش می‌کردم مشکلات کرمی را پیدا ‌کرده و سعی بر برطرف کردن و ماندنش می‌کردم. زیرا من با 17 سال حضور و همراهی با تئاتر به ویژه تئاتر کودک می‌فهمم که کناره گیری او چه لطمه بزرگی به تئاتر کودک و نوجوان است. 

به هر ترتیب بیانیه انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه اولین واکنش به اقدام بدون کارشناسی و ناکارآمد رییس مرکز هنرهای نمایشی برای جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها