امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8137
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۴۱
تعداد بازدید: 191
سید میثم آقا سید حسینی نویسنده شاعر و کاریکاتوریست در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تالیفات ...

سید میثم آقا سید حسینی نویسنده شاعر و کاریکاتوریست در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره تالیفات خود اظهار داشت: سال گذشته در فضای داوطلبانه با هلال احمر آغاز به همکاری کردم، تاکنون دوبار دور ایران را با دوچرخه گشته‌ام، در عرض یک‌سال پروژه‌های متفاوتی ارائه کردم، یکی از اینها برای اعتلای نام خلیج فارس به مدت 7 روز 1500 کیلومتر سواحل خلیج فارس را رکاب زدم.

این نویسنده تصریح کرد: در میدان انقلاب و همزمان با 22 بهمن 91 بزرگترین تابلوی آبستره جهان را به نمایش‌ گذاشتم که این تابلو هم‌اکنون در موزه صلح نگهداری می‌شود، اما متاسفانه این دوستان به قول همکاری در راستای انتشار دو کتاب توجهی نکردند.

این نویسنده- که همچنین از رکابزنان کشورمان است- به این دو کتاب اشاره و خاطرنشان کرد: یکی کتاب «خلیج همیشه فارس»؛ متشکل از کاریکاتورهای بنده بود؛ مجموعا 100 کاریکاتور کشیدم که قرار شد تحت این عنوان در جهت اعتلای نام خلیج فارس و به اعتراض بیگانگان چاپ کنند، اما متاسفانه این موضوع محقق نشد، قرار شد دومین کتاب با نام «با پاهایم بر فراز خلیج فارس پرگشودم» منتشر شود و هلال احمر آن را منتشر کند که این کتاب هم منتشر نشده باقی است.

به گفته این شاعر، روز ملی خلیج فارس هم گذشت و این موارد اجرایی نشد، کتاب «خلیج همیشه فارس» را شخصا به اتفاق انتشارات نسیم کوثر منتشر و در تالار وحدت رونمایی کردم.

سید حسینی ضمن اشاره به عدم همکاری لازم هلال احمر توضیح داد: اغلب با سازمانها و نهادها در راستای چاپ آثار گوناگون همکاری می‌کنم و سال 88 کتاب «کاکتوس سیاه» را برای سپاه محمد رسول الله(ص) چاپ کردم که مجموعه‌ای از 48 کاریکاتور با موضوع صلح خاورمیانه بود.

وی درباره کتاب «با پاهایم بر فراز خلیج فارس پرگشودم» افزود: در قرارداد پروژه‌ای با هلال احمر قرار شد دو کتاب چاپ شود، اما هرچه پیگیری کردم تا از مسئولان دلیل عدم چاپ را جویا شوم جوابی دریافت نکردم، اما کتاب «با پاهایم بر فراز خلیج فارس پرگشودم» را سال آینده در روز ملی خلیج فارس چاپ خواهم کرد.

وی در پاسخ به اینکه به دلیل عدم چاپ «با پاهایم بر فراز خلیج فارس پرگشودم» آن را به ناشری دیگر می‌سپارید، بیان کرد: در حال پیاده کردن مباحث در ویرایش نهایی هستم تا کتاب را جهت نشر به ناشری برجسته بسپارم، «با پاهایم بر فراز خلیج فارس پرگشودم» حدود 750 صفحه خواهد بود که در بردارنده بحث منطقه‌ای خاورمیانه در جهان و خلیج فارس، همچنین شخصیت اجتماعی مردم منطقه، نگرش سیاسی مردم این منطقه، درباره جزایر سه گانه توضیحاتی جامع درج شده، بحث سیاسی تنگه هرمز در منطقه هم مواردی آمده است.

حسینی تصریح کرد: نگاهم بیشتر در این اثر به سمت اهمیت ویژه خلیج فارس و تنگه هرمز در جهان سوق یافته است.

این محقق بیان کرد: برای تالیف این اثر، از آثار تالیف شده توسط اساتید اقتباس‌هایی انجام دادم و اشاره کردم که این اثر جامع‌ترین تالیف از تمام ابعاد می‌تواند باشد. در بخشی از کتاب هم به سفری که به خلیج فارس داشتم، مباحث مطرح با مردم 70 روستا، روستایی که تنها 10 خانواده در آن می‌زیند و فاصله 8 کیلومتری که با جاده دارد و... مطالبی آمده است.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها