امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81379
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۴
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، قطار انتخابات ریاست جمهوری در سوریه به راه افتاده و هیچ قدرت سیاسی و نظامی در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، قطار انتخابات ریاست جمهوری در سوریه به راه افتاده و هیچ قدرت سیاسی و نظامی در جهان قادر به متوقف کردن آن نیست.

منابع سوری از طریق این اظهارات تاکید می‌کنند که روند انتخابات در سوریه به رغم فشارها برای متوقف کردن آن به پیش می‌رود تا در نهایت برهه‌ای جدید و مهم برای بحران سوریه آغاز شود.

به گفته منابع سوری انتظار می‌رود که سوری‌ها بار دیگر به رهبری کنونی خود اعتماد کرده و رای حداکثری را به وی بدهند و بنابراین رهبری سوریه مرحله جدیدی از طرح خود برای پایان دادن به بحران دایر در سوریه و جنگ با تروریسم که بخش وسیعی از سوریه را نابود کرده است، آغاز می‌کند.

انتخابات سوریه که برای اولین بار در تاریخ این کشور با حضور بیش از یک نامزد برگزار خواهد شد، همزمان با عملیات بزرگ ارتش سوریه برای پاکسازی کامل حلب از گروه‌های تروریستی خواهد شد و این مهمترین موفقیتی است که فرمانده نظامی سوریه محقق خواهد کرد و به عنوان پاسخی زیبا به ملتی خواهد بود که پیش‌بینی می‌شود بار دیگر به بشار اسد، رئیس جمهور کشورشان تکیه کنند.

موفقیت‌های پی در پی ارتش سوریه و آغاز فرایند انتخاباتی این کشور همزمان شده است با ترور ژنرال «باروخ مزراحی»، مسئول یگان ویژه جنگ سایبری ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی که چند روز پیش رخ داد.

کارشناسان نظامی اسرائیل معتقدند، ترور این فرمانده ارشد رژیم صهیونیستی پاسخی از جانب سوریه به ترور سمیر الشیخ، فرمانده یگان اطلاعات و شناسایی پدافند هوایی ارتش سوریه بوده و مقامات صهیونیستی از قدرت اطلاعاتی سوریه شوکه شده و نگران هستند، شخصیت‌های دیگر این رژیم هم هدف ترور قرار بگیرند.

اسرائیلی‌ها معتقدند، یگان ویژه امنیتی در سوریه از طریق یکی از عوامل خود در فلسطین اشغالی در پس این ترور بوده و این عملیات از طریق هماهنگی اطلاعاتی جدی با حزب الله صورت گرفته است.

این دستاوردهای اطلاعاتی سوریه قدرت‌های بزرگ منطقه را به ابراز نگرانی از سرنوشت مزدوران اطلاعاتی خود در خاک سوریه واداشته است، کسانی که اکنون ماموریت جدیدی یافته‌اند و آن ناکام گذاشتن فرآیند انتخابات در سوریه است، در حالی ‌که دمشق تاکید کرده که تحت هیچ فشار غرب قرار نمی‌گیرد.

دمشق هم در پاسخ به مواضع خصمانه غربی‌ها و حتی سازمان ملل متحد با برگزاری انتخابات در سوریه اعلام کرده که با حضور هرگونه ناظران خارجی یا عربی در سوریه برای نظارت بر روند انتخابات مخالف است.

مقامات دمشق تاکید کرده‌اند که قانون اساسی از حاکمیت سوریه دفاع می‌کند و این قانون به ارتش سوریه اجازه داده هرگونه تجاوز یا نقض حاکمیت این کشور از سوی هر طرف خارجی را پاسخ دهد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها