امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8139
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۴۱
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین کنگره ملی شعر خلیج فارس با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سومین کنگره ملی شعر خلیج فارس با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همت دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس امروز برگزار و برگزیدگان آن معرفی شدند. این جشنواره در سومین سال خود تبدیل به یک حرکت ملی شده و امسال شاهد حضور بسیاری از شاعران داخلی و خارجی بود.

بر اساس این گزارش در سومین کنگره ملی شعر خلیج فارس از 1800 شهرستان  760 شاعر 6 هزار اثر ارسال کرده‌اند البته آثار این شاعران از داخل و خارج کشور و در 3 بخش کلاسیک، سپید و عربی بود.

این جشنواره دقایقی پیش با حضور همایون امیرزاده دبیر جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس در هندیجان به کار خود پایان داد.

امیرزاده در این مراسم پیام سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را قرائت و در ادامه وعده داد دبیرخانه دائمی کنگره شعر فارسی و عربی تأسیس می‌شود که در آن کشورهای فارسی زبان و عربی زبان حضور فعال داشته و این دبیرخانه در خوزستان تشکیل می‌شود ضمن اینکه اعتباراتی هم به آن اختصاص داده می‌شود.

سومین کنگره ملی شعر خلیج فارس با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد و از 15 برگزیده در بخش‌های فارسی، عربی، کلاسیک و سپید تقدیر شد.

در مجموع به نظر رسید به لحاظ محتوایی و غنای ادبی این کنگره نسبت به دوره‌های گذشته کیفی‌تر و به لحاظ آثار صد در صد با افزایش مواجه بوده است. این کنگره بخشی از جشنواره‌های استانی دبیرخانه بین‌المللی خلیج فارس است که محل برگزاری چهارمین کنگره قرار است به زودی برای سال آینده اعلام شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار