امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81390
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۳۵
تعداد بازدید: 40
مرتضی فرش‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه سفته‌بازی همچنان در بازار ارز وجود دارد، ...

مرتضی فرش‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه سفته‌بازی همچنان در بازار ارز وجود دارد، اظهارداشت: یک نوع سفته بازی جزئی در بازار وجود دارد و همین پدیده نوسان نرخ‌ها در بازار را افزایش داده است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت در سایر بخش‌ها به نوعی بر بازار ارز تاثیرگذار بوده است، افزود: این افزایش قیمت‌ها تا حدودی بر بازار سفته بازی ارز تاثیر داشته و دلالان را ترغیب به فعالیت بیشتر کرده است.

دبیر کانون صرافان در پاسخ به این سوال که آیا عرضه ارز در این مدت افزایش یافته است، گفت: بانک مرکزی به طور مستقیم ارز را به بازار تزریق نمی‌کند و تنها اعلام شده که ارز برخی کارخانجات و خودرو با نرخ رسمی تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که در این مدت سطح خرید و فروش‌ها در بازار تغییر داشته است، گفت: خیر؛ تغییر نداشته و سفته‌بازی‌ها تغییرات نرخ‌ در بازار را ایجاد می‌کند؛ سفته بازی خود معلول سیاست‌های نامناسب اقتصادی است.

فرش‌چی تصریح کرد: اگر آرامش در فضای اقتصادی ایجاد شود، سفته‌بازی از بین رفته و قیمت ارز تعدیل می‌شود.

به گزارش فارس، بازار ارز از ابتدای سال جاری ملتهب بود و نرخ ارز بیشتر روند افزاشی داشته است. در چند روز گذشته قیمت ارز تا 3350 تومان هم رسید. بعداز ظهر روز گذشته دلار به 3310 تومان رسید اما صبح امروز قیمت این ارز به 3265 تومان کاهش یافت ولی مجددا به 3285 تومان افزایش یافت.

این نوسانات نشان‌دهنده وجود التهاب در بازار است که به اعتقاد اغلب فعالان بازار و صرافی‌ها، سفته‌بازی و دلالی نوسان‌های شدید را به وجود آورده است. 
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار