امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81405
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدمحمد حسینی عصر امروز در برنامه‌ای تحت عنوان بررسی فضای فرهنگی کشور که به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدمحمد حسینی عصر امروز در برنامه‌ای تحت عنوان بررسی فضای فرهنگی کشور که به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان در تالار آوینی برگزار شده بود حضور یافت و در ابتدا با بیان اشاراتی به علمایی که در حوزه فرهنگ در سطح جامعه بسیار تأثیرگذار بودند به ویژه به شهید مطهری اشاره کرد و اظهار داشت: شهید مطهری از جمله فعالان فرهنگی در بدنه اجتماعی بود که در برابر جریانات انتقادی می‌ایستاد و مرتباً تذکر می‌داد، او حقیقتاً شهید روشنگری بود.

وی بیان داشت: ما وظیفه داریم بیش از پیش اندیشه‌های چنین شخصیت‌های بزرگی را تبیین و تشویق کنیم.

حسینی اضافه کرد: بدون تردید اقتصاد هم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد، فرهنگ یک مقوله جدا و ناپیوسته از موضوعات اجتماعی نیست؛ بلکه کاملاً با همه مسائل مرتبط است.

وی تصریح کرد: بروز انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس به خاطر تحول فرهنگی بود، ما با فرهنگ‌سازی در امر روحیه ایثار و گذشت موفق به پیروزی در برابر همه جهانخواران شدیم، نباید بگذاریم امروز به ارزش‌ها و باورهایمان حمله کنند.

وی با اشاره به دوره استعمار توسط مستکبران، گفت: دشمنان با لشکرکشی بر فرهنگ یک کشور می‌تازند و با سلطه بر فرهنگ آن کشور موجبات تسلط خود را میسر می‌سازند.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم ابراز داشت: متأسفانه بعد از جنگ تحمیلی رهبر معظم انقلاب بارها بر امر فرهنگ تأکید کردند و با گفتن بیانات ایشان شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی سعی در جلب توجه ملت ایران و مسئولان به امر فرهنگ شدند اما عده‌ای در این میان چنین سخنانی را توهم می‌خواندند این افراد همه برنامه‌سازی و برنامه‌ریزی‌های هدفمند دشمن را پیرامون شبکه‌های رادیویی تلویزیونی نمی‌دیدند در حالی که همه این حرکات جهت‌دار بود.

وی اذعان داشت: مسئله پیرامون فناوری هسته‌ای بسیار برای کشور مهم بود، اما نباید موضوعات دیگر جامعه را تحت‌ شعاع خود قرار داد از جمله این موضوعات فرهنگ یک جامعه است.

حسینی یادآور شد: در دولت یازدهم اعتبار کمی به فرهنگ اختصاص داده شده است و این یکی از پیامدهای حاصل از کم‌توجهی به فرهنگ در این دولت است، متأسفانه در این دولت حمایت از نیروهای مؤمن و ارزشی نادیده گرفته شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم خاطرنشان کرد: امروز برخی در کشور می‌خواهند وابستگی را تئوریزه کنند و با زیرسؤال بردن استقلال کشور و ابعاد آن درصدد وابستگی روزافزون ایران هستند.

وی ادامه داد: این افراد عده‌ای هستند که با مصرف کردن استقلال از زبان انقلابیون سریعاً موضع گرفته و در پاسخ به آنان می‌گویند که شما افراطیون درصدد پیاده‌سازی مدل کره شمالی هستید.

حسینی در پایان عنوان کرد: متأسفانه این دشمنان یا خائنان به نظام و انقلاب درصدد نهادینه کردن باور، اعتقاد و فرهنگ وابستگی در کشور هستند.

انتهای پیام/63030/ذ30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها