امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۷:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81408
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۲۷
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش آراء و افکار تولستوی عصر امروز (9 اردیبهشت ماه) با حضور ولادیمیر ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش آراء و افکار تولستوی عصر امروز (9 اردیبهشت ماه) با حضور ولادیمیر تولستوی نوه نویسنده مجرب روسی، کریم مجتهدی، رضا داوری اردکانی چهره‌های ماندگار فلسفه ایران، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رایزن سابق ایران در روسیه و رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از ادبیات دوستان ایران در شهر کتاب مرکزی برگزار شد.

ولادیمیر تولستوی در ادامه این نشست با ابراز مسرت از برپایی چنین برنامه‌ای که در ایران به مناسبت بزرگداشت تولستوی بزرگ برگزار می‌شود، گفت: بنده نوه تولستوی بزرگ نویسنده برجسته جهانی هستم، هر آدمی دارای پدربزرگ است، من زمانی که خیلی کوچک بودم روی زانوی پدربزرگم می‌نشستم به همین علت نام پدربزرگم را بر من گذاشتند.

 

وی با بیان اینکه تصویری که اینجا از تولستوی بزرگ در پوستر ارائه شده تصویر پدر بنده یعنی فرزند تولستوی بزرگ است نه خود ایشان افزود: البته در حقیقت پدر و پسر بسیار به هم شبیه هستند.

وی با اشاره به اینکه تولستوی‌ها را امکان ندارد که با هم اشتباه نگیرند،‌ گفت: تولستوی اصلی و همسرش سونیا 13 فرزند داشتند، پسرشان 8 بچه داشت و من خودم 4 فرزند دارم! من حدود 20 سال رئیس موزه تولستوی در یاسنا پالایانا بودم، آنجا واقعاً یک مکان دیدنی است. کم پیش می‌آید که برای نویسندگان بزرگ که این اندازه آثار از خود باقی بگذارند، دقیقاً در همین منطقه یاسنا پالایانا متولد شد تا اکنون تخت خوابی که وی بر آن متولد شده نگهداری شده این تخت با یک چرم مشکی پوشانده شده و در موزه تولستوی قرار گرفته است.

تولستوی بیان داشت:‌ تقریباً همه بچه‌های تولستوی بزرگ بر همان تخت متولد شدند حتی برخی نوه‌هایشان! دختر بزرگ تولستوی با نام «دتیانا» خیلی دیر ازدواج کرد، چرا که پدرش هیچ مردی را قابل او نمی‌دانست، پس از 36 سالگی دتیانا به پدر گفت که دیگر می‌خواهد ازدواج کند، آن زمان هم خواستگاری با چهل و اندی سال و شش فرزند داشت که دتیانا با او ازدواج کرد، اما هر چند باری که باردار شد فرزندش به دنیا نیامد، پس از چندین مرتبه سونیا، ‌مادرش به او نامه نوشت که بیاید و بر همین تخت زایمان کند و این تخت در واقع برای دختر تولستوی هم معجزه کرد! بنابراین ما از تخت خاندان تولستوی تشکر می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تولستوی در هفت یا هشت اثر خود از این تخت مشکی یاد کرده است، افزود: یکی از آثار بزرگ او جنگ و صلح است که در آن مردم و دنیای ذهنش را ترسیم کرده است، وی به 39 زبان دنیا کتاب دارد، دست نوشته‌های او در حاشیه آثارش هنوز هم موجود است، میزی که وی بر آن نگاشته و مطالعه کرده نیز همان جا باقی است، محل دفن او جایی در جنگل، همان جایی است که وی با بچه‌ها بازی می‌کرده در یاسنا پالایانا!

تولستوی اظهار داشت: وی در وصیت نامه خود اعلام کرد که بالای قبرش صلیب، سنگ، مجسمه و هیچ چیز دیگر نگذارند و همین طور هم شد، الان جز یک خاک در جنگل چیزی موجود نیست، اما هزاران نفر سالیانه به دیدار قبر او می‌روند، او در رمان جنگ و صلح بیان می‌کند که انسان‌های خوب همیشه کنار هم قرار می‌گیرند و من خوشحالم که امروز اینجا هستم!

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار