امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8142
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۴۲
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، مراسم اختتامیه پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران (پاسداشت خلیج فارس) با حضور مدیر عامل سازمان زیباسازی ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، مراسم اختتامیه پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران (پاسداشت خلیج فارس) با حضور مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران، سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان، سیدمجتبی موسوی، سعید شهلاپور و جمعی از هنرمندان مجسمه ساز شرکت کننده در این سمپوزیوم، در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

سید محمدجواد شوشتری در این مراسم عملکرد سازمان زیباسازی را در برگزاری این سمپوزیوم با استفاده از تجارب گذشته و حضور مجسمه سازان مطرح دنیا مثبت دانست و با اشاره به رضایت هنرمندان شرکت کننده در این سمپوزیوم گفت: هنرمندان این دوره از سمپوزیوم تجربه متفاوتی را داشتند چرا که  هنرجویان و دانشجویان این امکان را داشتند تا در کنار مجسمه سازان پیشکسوت و هنرمندان برجسته دنیا در زمینه مجسمه سازی به خلق آثار هنری خود بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت تغییرات مطلوب در چهره شهرها گفت: با ترکیب هنرهای مختلف از جمله نقاشی، مجسمه سازی و استفاده از مواد مختلف در خلق آثار هنری و استفاده از آن در سطح شهر می توان تغییر مطلوب و زیباتری را برای چهره شهرها فراهم کرد. 

سرسنگی مدیر عامل خانه هنرمندان ایران نیز در سخنانی با تقدیر از فعالیت های شهرداری تهران در زمینه برنامه های فرهنگی وهنری به لزوم توجه به آن  چه برای آیندگان می سازیم اشاره کرد و گفت:

ما همواره از گذشته و آن چه گذشتگان برای ما ساخته اند، صحبت می کنیم، اما امروز ما برای آیندگان چه ساخته ایم، ما به گذشته خود افتخار می کنیم در حالی که جوامع پیشرفته با توجه به گذشته تاریخی خود، به زمان حال و آینده خود نیز توجه دارند.

وی افزود: ما ایرانیان با توجه به ویژگی های دینی و اخلاقی خود می توانیم در توسعه فرهنگی کشور بسیار موفق عمل کنیم و از همه ظرفیت های موجود خود در این راستا استفاده کنیم.

سعید شهلاپور دبیر هنری پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران نیز برگزاری این سمپوزیوم را در سال های گذشته تصوری رویایی عنوان کرد و گفت: امروز این رویا تحقق یافته است و سمپوزیومی بین المللی را در زمینه مجسمه سازی در شهر تهران شاهد هستیم.

شهلاپور همچنین ابراز امیدواری کرد که سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران، تبدیل به مصوبه شورای شهر شود تا با تغییر مدیران در سازمان زیباسازی شهرداری تهران دستخوش تغییر وتحول نشود و برپایی این سمپوزیوم در دوره های بعدی با مشکل مواجه نشود.

اهدای لوح تقدیر به شرکت کنندگان در این مراسم، پایان بخش این مراسم بود.

به گزارش فارس، پنجمین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران با حضور 32 هنرمند ایرانی و خارجی از روز شنبه 14 اردیبهشت ماه 92 در پارک نوروز بوستان آب و آتش آغاز به کار کرد و هنرمندان در مدت زمانی 10 روزه آثارشان را با استفاده از تنه درخت راش ساختند.

 اکنون با اتمام مدت زمان این سمپوزیوم،‌ سازمان زیباسازی به 31 اثر حجمی چوبی دست یافته است که ساخته 31 هنرمند ایرانی و خارجی است و قرار است با توجه به چوبی بودن این آثار، از آن‌ها در فضاهای سرپوشیده استفاده شود.

 در این دوره از سمپوزیوم،‌ سازمان زیباسازی شهر تهران میزبان 7 مجسمه‌ساز خارجی از کشورهای بلغارستان،‌اندونزی،‌اروگوئه و شیلی بود که البته هنرمند اسپانیایی دعوت شده به این مراسم، فرصت لازم برای حضور در این سمپوزیوم را نیافت و از این سمپوزیوم جا ماند و به این ترتیب 6 هنرمند خارجی در کنار 13 مجسمه‌ساز ایرانی در بخش اصلی این سمپوزیوم به ساخت آثاری از درخت راش به طول تقریبی 280 سانتی‌متر پرداختند که 20 هنرجو به عنوان دستیار آن‌ها را در ساخت آثارشان یاری کردند و دو مجسمه‌ساز پیشکسوت ایران محمدحسین عماد و جمشید مرادیان نیز در بخش مدعوین به ارائه آثارشان پرداختند.  همچنین در این دوره 10 نفر نیز دربخش دانشجویی حضور داشتند که آثار آن‌ها نیز در مقیاس کوچکتر از بخش اصلی و در حدود یک متر و 80 سانتی‌متر ساخته شد.

پنجمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران 25 اردیبهشت ماه به کار خود خاتمه داد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها