امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81435
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کشف خطای محاسباتی 4 میلیارد دلاری در حساب‌های ...

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، کشف خطای محاسباتی 4 میلیارد دلاری در حساب‌های بانک آمریکا باعث بروز اختلالات جدی در فعالیت های این بانک شده است.

این خطای محاسباتی سال هاست که وجود دارد و کشف نشده است و همین امر باعث تعلیق برخی از فعالیت‌های این بانک از جمله پرداخت سود سهام و همچنین بازخرید سهام این بانک شده است.

یافتن این خطای بزرگ با این حجم بالا و عدم تشخیص آن طی سال ها باعث شده است که سلامت نظام بانکی این کشور مورد تردید قرار بگیرد.

این اختلاف 4 میلیارد دلاری در حساب های این کشور نه تنها توسط مسئولان رده‌های مختلف این بانک بلکه توسط شرکت حسابرسی خارج از این بانک نیز تشخیص داده نشده بود. بانک مرکزی آمریکا نیز نتوانسته بود این خطا را در بررسی های خود درباره حساب های این بانک کشف کند.

در حال حاضر این بانک باید تمام آزمون های مربوط به دارایی های خود را دوباره طی کند و ثابت کند که این خطای محاسباتی برای این بانک قابل توجه نبوده است.

سهام این بانک پس از اعلام این گاف بزرگ با کاهشی 6.27 درصدی  به 14.95 دلار سقوط کرد که بیشترین کاهش قیمت از نوامبر 2012 در ارزش سهام آن بوده است.  تمام افزایش قیمت و سود سهام این بانک در سال 2014 با افشای این خطای 4 میلیارد دلاری از بین رفته است.

بر اساس قوانین ایالات متحده و با هدف جلوگیری از بروز مجدد فروپاشی اقتصادی سال 2008 در آمریکا، این بانک باید دوباره میزان دارایی های خود را مشخص کرده و ثابت کند به میزان کافی از دارایی برخوردار است.

این بانک پیشتر اعلام کرده بود که از بالغ بر 134 میلیارد دلار دارایی برخوردار است که با کشف این خطا در حال حاضر این میزان به 130 میلیارد دلار کاهش یافته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها