امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۲۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81444
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، و رئیس مرکز علمی‌، کاربردی فارس، در مراسم افتتاحیه دانشکده رسانه فارس، با بیان اینکه مراسم افتتاح دانشکده فارس در زمانی مابین میلاد حضرت زهرا(س) و امیرالمؤمنین حضرت علی(ع) صورت گرفت، گفت: دانشکده فارس، سنگری جدید در حوزه علم‌آموزی و دانش‌اندوزی است.

وی افزود: دانشکده فارس، فقط متعلق به خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نیست بلکه متعلق به جبهه متعهد و متخصص انقلاب اسلامی است.

موسوی با تشریح چگونگی شکل‌گیری دانشکده فارس، تحت نظر دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی گفت: مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با سابقه بیش از 10 سال فعالیت مثمرثمری در حوزه اطلاع‌رسانی داشته و با عنایت حضرت حق و تلاش و مجاهدت همکاران بنده و مسئولان قبلی این خبرگزاری به جایگاه والایی رسیده است به طوریکه در حال حاضر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جزء رسانه‌های معتبر کشور است و در سطح منطقه و جهان مخاطبان بسیاری دارد.

وی افزود: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در منطقه و جهان مرجع خبری در زمینه تحولات ایران و منطقه به شمار می‌رود و به لحاظ شاخص‌های حرفه‌ای خبرگزاری اول کشور و بر اساس آمار جزء‌ 80 سایت خبری پرمخاطب دنیا است که چنین جایگاهی سرمایه‌ای برای نظام به شمار می‌رود.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌با بیان اینکه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ متعلق به جریان خاصی نیست اظهار داشت: این خبرگزاری متعلق به نظام است و به هیچ جریان و شخص خاصی تعلق ندارد.

وی با اشاره به ضرورت شکل‌گیری دانشکده رسانه‌ای فارس، عنوان کرد: با توجه به گسترش فضای رسانه‌ای، بحث کادرسازی و ایجاد پایگاه علم‌آموزی در کنار مجموعه خبری فارس، اهمیت داشت.

رئیس مرکز علمی‌ کاربردی فارس، افزود: اکثر کارمندان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سالیان متمادی فعالیت این خبرگزاری در حوزه ارتباطات فعال بودند البته به جز مسائل آکادمیک و تحصیلات مرتبط، تجربه‌های خوبی در این زمینه داشتند ولی هم برای تأمین نیازهای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و هم رسانه‌های کشور ضرورت کادرسازی احساس شد.

موسوی ادامه داد: به منظور کادرسازی برای رسانه فارس در مقطعی باشگاه توانا راه‌اندازی شد که آقای زندی متولی آن بود و کار ارزشمندی را به همراه مدیریت قبلی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، انجام دادند که روح جدیدی به این مجموعه پیوند داده شد.

رئیس مرکز علمی‌ کاربردی فارس، با اشاره به گام‌های اولیه برای تأسیس دانشکده فارس اظهار داشت: تصمیم بر این شد که باید به سمتی برویم که بتوانیم در کنار آموزش آکادمیک مدرک تحصیلی به افراد داده و جایگاه آموزشی و پژوهشی این امر در کنار یکدیگر فراهم شود.

وی با اشاره به پیگیری‌های دو ساله برای گرفتن مجوز خاطرنشان کرد: ابتدا به دنبال دانشکده غیرانتفاعی بودیم اما پس از مدتی دانشکده جامع علمی و کاربردی را انتخاب کردیم که پیگیری‌های گرفتن مجوز یک سال و اندی طول کشید و با مدد خداوند در پائیز سال گذشته مجوز تأسیس دانشکده خبر فارس یا مرکز جامع علمی کاربردی فارس گرفته شد که در همان زمان برای گرفتن دانشجو در مقطع فوق‌دیپلم و لیسانس اعلام آمادگی شد.

موسوی به بیان تفاوت این دانشکده با سایر مراکز آموزش اصحاب رسانه پرداخت و اظهار داشت: تلقی ما این است که تفاوت این دانشکده با سایر مراکز در جذب هدفمند دانشجوست چرا که در این مرکز به دنبال آن نیستیم که تنها برای پز دادن یا رفع مسئولیت یا رفع تکلیف کاری انجام دهیم.

وی ادامه داد: این مرکز در نظر دارد به طور هدفمند نیروهایی را متعهد و متخصص جذب کند در حالیکه بسیاری از مؤسساتی که اقدام به آموزش اصحاب رسانه می‌‌کنند نتیجه و برون‌داد آموزش آنان حتی متناسب با فضای کاری نیست و فرد پس از آموزش دیدن با حضور در محیط کاری باید تجارب را از صفر آغاز کند.

رئیس مرکز علمی‌ کاربردی فارس، با اشاره به جذب هدفمند دانشجو خاطرنشان کرد: کسب تجربه در کنار آموزش هدفی بود که برای این مؤسسه در نظر گرفته‌ایم و افراد پس از آموزش دیدن، در باشگاه توانا مشغول به کار می‌شوند تا به دنبال کار نباشند.

موسوی با بیان اینکه مرکز علمی کاربردی فارس از نیروهای متخصص و متعهد استفاده می‌کند، اظهار داشت: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرگزاری متعهد به اصول انقلاب است که در این زمینه از هیچ کسی خجالت نمی‌کشیم که در کنار مسائل حرفه‌ای مسائل اصولی را طی کنیم و این امر ثابت‌شده‌ای است که می‌توان بر اصول پایبند بود و هم کار حرفه‌ای انجام داد.

رئیس مرکز علمی‌ کاربردی فارس، در پایان با تشکر از تلاش همه دست‌اندرکاران این مرکز علمی کاربردی تصریح کرد: امیدوارم با دعای همه عزیزان بنای خیری گذاشته شود تا بتواند اقدام مؤثری در محضر خداوند متعال و حرکتی در جهت رشد و توسعه انقلاب و منویات رهبری برداشته شود.
انتهای پیام/
 
   
برچسب ها:
آخرین اخبار