امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81452
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمد خوش‌چهره پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان بسیجی گیلان یارانه را اقدامی مناسب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، محمد خوش‌چهره پیش از ظهر امروز در جمع دانشجویان بسیجی گیلان یارانه را اقدامی مناسب ندانست و اظهار کرد: باید به جای پرداخت یارانه روش‌های کار و تولید به مردم آموزش داده شود.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای کاهش تعارض و تهاجم و برداشتن موانع است از سر راه تولید، افزود: توجه به ظرفیت‌های موثر در تولید مفهوم اقتصاد مقاومتی است.

این استاد دانشگاه تهران گقت: اگر استکبار ما را در شرایط جنگ اقتصادی قرار داده و از چپ و راست به ما ضربه می‌زند از هنر او نیست بلکه اشکال از گارد باز ماست.

وی کاهش وابستگی‌های تهدیدزا را از جمله مبانی اقتصاد مقاومتی خواند و افزود: درآمد ملی ما به شدت به نفت وابسته است و هر دولتی که سر کار آمده بر شدت این وابستگی افزوده است.

خوش‌چهره شناسایی کالای راهبردی را ضروری دانست و گفت: برای رسیدن به خودکفایی باید موانع اصلی را از سر راه تولید محصولات راهبردی برداریم.

وی اقتصاد مقاومتی را ریاضتی ندانست و تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی دارای بینش و تبیین الگوهای رفتاری و اصولی قابل دفاع است.

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم، عدم باور و درک صحیح از مبانی اقتصاد مقاومتی را از جمله چالش‌های این عرصه خواند و یادآور شد: افراد نباید به تشخیص خود اقتصاد مقاومتی را تفسیر کنند.

وی با اشاره به مذاکرات ژنو خاطرنشان کرد: در مذاکرات ژنو 5 که مذاکره با گروه‌های مخالف جنگ بود آمریکایی‌ها گفتند که تحریم ما اثر داشت در حالی که غفلت‌های ما در حوزه وابستگی به درآمد نفت بر اقتصاد کشور تاثیرگذار بود.

خوش‌چهره با تاکید بر اینکه ما با دنیای سلطه در تضاد هستیم، متذکر شد: ما به مبانی اسلام ناب محمدی (ص) پای‌بند هستیم نه اسلام آمریکایی.

وی اضافه کرد: برخی از مسئولان ما در تصمیم‌گیری‌ها از اسلام دور شده‌اند و این غفلت و جهالت و دوری از مبانی اسلامی بوده که بر ابعاد مختلف کشور اثر گذاشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس هفتم با بیان اینکه بیش از 70 درصد لایحه بودجه سال 93 به صورت واقعی به نفت وابسته است، تصریح کرد: این امر بر اقتصاد کشور تاثیر سو دارد.

وی خاطرنشان کرد: امسال بیش از 95 درصد چای و 90 درصد روغن نباتی و نیمی از گندم و پروتئین را وارد کردیم.

خوش‌چهره با اشاره به جهاد اقتصادی یادآور شد: توجه به جهاد اقتصادی باید در اولویت قانونگذاران باشد زیرا جهاد به معنای آهنگ حرکت وجهه الهی دادن به آن و خستگی‌ناپذیری در راه رسیدن به هدف است.

انتهای پیام/84002/ق30/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها