امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81453
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر نوبخت دقایقی پیش در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: استان کرمان علاوه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدباقر نوبخت دقایقی پیش در دیدار با امام جمعه کرمان اظهار داشت: استان کرمان علاوه بر وجود معادن و ذخایر معدنی، مالی و طبیعی که از ثروت‌های اصلی استان به شمار می‌روند، دارای ثروت انسانی هم هست.

وی عنوان کرد: این منابع انسانی باید در سایه وحدت و همدلی روحانیان و نمایندگان مجلس در توسعه و پیشرفت کشور اثرگذار باشند تا استان کرمان در برنامه ششم توسعه که مقدمات آن نیز فراهم شده است به سهم بزرگ خود از توسعه ملی دست یابد.

معاون برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهور ضمن قدردانی از رسالت و نقشی که نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان ایفا می‌کند، ابراز داشت: نقش امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در کرمان نقش پدری و هماهنگ‌کننده میان مسئولان استان است.

وی افزود: پذیرش سلایق مختلف اصلی است که همه باید بپذیریم و به آن احترام بگذاریم، هدف ما کمک به افراد محروم و مستضعفان جامعه است که از ابتدای انقلاب وعده داده بودیم.

نوبخت تاکید کرد: در 35 سال گذشته مدیران کشوری تلاش‌ها و خدماتی را از خود به جای گذاشتند که تاریخ خود بر اقدامات آنها قضاوت می‌کند.

وی تصریح کرد: تمام افراد دولت یازدهم افرادی با تجربه هستند که برای انجام خدمتگزاری آمدند و اعتلای نظام بسته به خدمت و رسیدگی به مستضعفان است که دولت در این راستا نگاهش را از گذشته به آینده معطوف می‌کند.

معاون رئیس جمهور بیان داشت: زمانی که ما آمدیم 2 هزار و 960 طرح ناتمام بود و 210 هزار میلیارد تومان منابع را در اختیار داشتند و این رقم در زمان روی کار آمدن دولت یازدهم به نصف رسیده بود که مجبور به تغییر برنامه بودجه شدیم.

وی ادامه داد: گزارش بودجه 92 با رقم درآمدی بیش از 147 هزار میلیارد تومان شد و یک ریال بیش از این هم هزینه نکردیم، اما سال قبل 23 هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی تخصیص داده بودند.

نوبخت بیان داشت: آمار تورم از 43 درصد در اسفند ماه گذشته به 32 و نیم رسید و فروردین ماه نیز 30 درصد کاهش داشت در سال جاری حتما این رقم را به کمتر از 25 درصد می‌رسانیم.

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر با مشکلی که مواجه شدیم، بحث یارانه‌ها است، قانون هدفمندی می‌گوید که باید قیمت‌ها را افزایش دهیم و مبلغ به دست آمده را میان مردم، تولید و کسری بودجه تقسیم کنیم.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه تا اسفندماه پارسال 95 هزار میلیارد تومان از محل گرانی‌ها پول به دست دولت رسید، گفت: این درحالی بود که دولت شش ماه بر سر کار آمده بود و این رقم باید نصف می‌شد.

وی افزود: بیش از  47 هزار میلیارد تومان به مردم، 30 درصد به بخش تولید و 20 درصد برای کسری بودجه اختصاص داده شد، بلکه 135 هزار میلیارد تومان به مردم داده شد.

نوبخت در مورد برگزاری جشن ولادت حضرت فاطمه (س) توسط همسر رئیس‌جمهور ابراز داشت: در این جشن حتی دختر امام خمینی (ره) نیز حضور داشت و فقط به چند تن از زنان هدیه داده شد، اما برخی با طرح حاشیه‌سازی قصد دارند تا وقت ما را از پرداختن به اداره کشور بگیرند.
انتهای پیام/80017/ق40/د1000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها