امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81456
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمد آشوری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع مردم شهرستان خمیر اظهار داشت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمد آشوری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع مردم شهرستان خمیر اظهار داشت: شرایط اجتماعی برای افزایش مشارکت شوراها در تصویب طرح‌های کلان به منظور ساماندهی به وضعیت مدیریت شهری در کشور فراهم است و با مصوبه‌ای که نمایندگان ملت در این زمینه داشتند، پیشنهادات شوراهای شهر و روستا می‌تواند از طریق شورای عالی استان‌ها به مجلس ارائه و با بررسی آن در صحن علنی مورد تصویب نهایی قرار گیرد و لذا فرآیند بررسی نظرات شوراها در قالب تبدیل آنها به قانون کوتاه‌تر شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در افزایش مشارکت اجتماعی و استفاده از این سرمایه در حوزه‌های مختلف، افزود: با گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی هنوز ظرفیت‌های بیشماری در قانون اساسی کشورمان وجود دارد که با احیا و اتکای به آنها می‌توان فرصت‌های جدیدی از رشد و توسعه در ابعاد اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را خلق کرد و بر همین اساس مشارکت انبوه مردم در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا یکی از این ظرفیت‌ها است که در سال گذشته به خوبی محقق شد.

وی رای بالای مردم در انتخابات را رسالت آفرین عنوان کرد و گفت: شوراهای شهر و روستا باید بر کارکردهای اصلی خود متمرکز شوند و تلاش کنند تا با اثبات ظرفیت‌های عملی خود در حوزه نظارت و تصمیم‌گیری بر میزان اختیارات خود بیافزایند.

آشوری اضافه کرد: شرایط برای افزایش مشارکت شوراها در فرآیند قانون‌گذاری فراهم است به نحوی که نمایندگان ملت طرح ها و ایده‌های مطرح از سوی شورای عالی استان‌ها را مستقیما در صحن علنی مجلس بررسی و آن را به قانون تبدیل می‌کنند که این ظرفیت می‌تواند گام مطلوبی در افزایش مشارکت شوراها به شمار آید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان داشت: شوراهای شهر و روستا در استان هرمزگان روند تکاملی خود را به خوبی طی کرده‌اند و تداوم این رویه می‌تواند عرصه‌های جدیدی از خدمت به مردم را پیش روی اعضای شوراها بگشاید.

وی با ابراز امیدواری نسبت به آینده مدیریت شهری در شهرهای مختلف استان هرمزگان، بیان داشت: فاصله گرفتن از رفتارهای سیاسی و ایجاد امکان نظارت مطلوب‌تر بر عملکرد شهرداران و تلاش برای افزایش اعتبارات و افزایش بهره‌وری در نظام مدیریتی منطقه‌ای از جمله انتظاراتی است که باید برای تحقق آنها تلاش کرد.
انتهای پیام/88001/ط30/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها