امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81458
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، پس از برگزاری سخنرانی هتاکانه سعید رضوی‌فقیه در مجلس اصلاح‌طلبان، علاوه بر واکنش‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، پس از برگزاری سخنرانی هتاکانه سعید رضوی‌فقیه در مجلس اصلاح‌طلبان، علاوه بر واکنش‌های متعدد مجمع نمایندگان استان در این ارتباط، یکی از نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی وعده داده بود که از وزیر کشور در ارتباط با اجازه برگزاری چنین برنامه‌هایی سؤال خواهد کرد.

ابراهیم کارخانه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار فارس درباره پیگیری سؤال از وزیر اظهار داشت: طرح سؤال از وزیر کشور با امضای هفت نفر از هشت نماینده مردم استان در مجلس، به هیئت رئیسه مجلس تحویل داده شده بود.

وی با اشاره به حضور وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی مجلس به منظور پاسخگویی به سؤال نمایندگان همدان گفت: در این جلسه توضیحاتی را در خصوص سخنرانی رضوی‌فقیه در همدان و زیر سؤال بردن مقدسات و محکمات نظام توسط این فرد افراطی ارائه کردم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: از وزیر کشور خواستم از این به بعد زمینه برگزاری چنین جلساتی در هیچ کجای کشور مهیا نشود زیرا توهین به مقدسات و اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی به هیچ وجه قابل گذشت نیست.

وی با بیان اینکه در این جلسه به وزیر کشور تأکید شد که وزارت کشور جلوی اقدامات افراط‌گرایانه را بگیرد، تصریح کرد: وزیر کشور در این‌باره از انزجار مسئولان استانی از این برنامه هتاکانه حرف زد و البته این طور گفت که «من نمی‌توانم بگویم این مسئله در هیچ جای دیگر اتفاق نیفتد».

کارخانه‌ای ادامه داد: بعد از شنیدن این سخن به ایشان گفتم به طور حتم شما باید بر فرمانداران و استانداران برای ندادن مجوز سخنرانی به افراد معلوم‌الحال نظارت داشته باشید و این مسئله را به آنها گوشزد کنید.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد وزیر کشور از صدور مجوز برای این برنامه اطلاع نداشت، گفت: شاید مسائل استان طور دیگری به وزیر کشور منتقل شده باشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به همین دلیل سؤال از وزیر کشور در این رابطه به منظور بررسی بیشتر به وقت دیگری موکول شد.

وی در جواب این سؤال که آیا تمام نمایندگان امضاء کننده سؤال از وزیر در جلسه حاضر بودند، ضمن دادن پاسخ منفی گفت: اکثریت نمایندگان حاضر در جلسه نسبت به توضیحات وزیر قانع نشدند اما برخی دیگر از توضیحات داده شده ابراز رضایت کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان همدان نیز در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه از توضیحات وزیر کشور قانع نشد، گفت: فعلاً پرونده در این زمینه باز است.

احمد آریایی‌نژاد گفت: مجمع نمایندگان مجلس از توضیحات وزیر کشور اعلام رضایت نکرده است.
انتهای پیام/89002/س40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها