امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81465
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر، ظهر امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجتمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام نصراله پژمانفر، ظهر امروز در همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا در مجتمع آیه‌ها با بیان اینکه مسئولیت سنگینی به عهده شوراها است؛ اظهار کرد: مردم انتظار دارند حداقل خدمات را در فضای روستایی خود داشته باشند تا انگیزه آنان برای آمدن به شهرها کم شود.

وی با اشاره به اینکه این حق مردم است که حداقل امکانات برایشان فراهم شود؛ تصریح کرد: فراهم‌کردن امکاناتی نظیر آب، برق، گاز، راه مناسب و غیره جزو وظایف حاکمیت است و همه ما باید در این راستا تلاش کنیم تا عقب‌افتادگی‌هایی را که ناخواسته متحمل شده‌ایم جبران کنیم.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال در مجلس شورای اسلامی سعی در ایجاد زمینه‌های لازم برای اجرای طرح هادی شده است؛ خاطرنشان کرد: امیدواریم امسال شرایط خوبی در رابطه با طرح هادی داشته باشیم و در بسیاری از روستاها که این طرح اجرا نشده یا به صورت ناقص اجرا شده است، عملی شود.

این مقام مسئول با تأکید براینکه طرح هادی نیاز به مشارکت و همراهی همه مردم دارد؛ خطاب به اعضای شورا گفت: شما مهم‌ترین رکن قانونی هستید که در محیط خود باید تلاش کنید تا این حس به مردم منتقل شود که اجرای طرح هادی به نفع همه است.

پژمانفر با بیان اینکه همان‌طور که به خدمات شهری توجه ویژه‌ای می‌شود باید به خدمات روستایی نیز توجه کرد؛ افزود: امیدواریم دولت در تخصیص اعتبارات دولتی بخل نورزد، چرا که امسال قانون بودجه طوری است که می‌توانیم بخش قابل توجهی از مسائل را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به اینکه بخش مرکزی بیش از 250 روستا دارد و جمعیت فراوانی را شامل می‌شود؛ خاطرنشان کرد: این بخش را یک کادر محدودی اداره می‌کنند، در صورتی که ما به بخش مرکزی باید نگاه فرابخشی داشته باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: امروز نیاز نیست بگوییم فلان مشکل را فلان مسئول باید حل کند بلکه حل مشکلات خرد و کلان کشور نیاز به کمک و مشارکت همه افراد دارد.

پژمانفر در ادامه با اشاره به مذاکرات ژنو یادآور شد: ما هیچ چیز در مذاکرات ژنو بدست نیاوردیم اما با مذاکرات به دنیا ثابت کردیم که ما پای میز مذاکره آمدیم اما طرف مقابل ما شیطان‌صفت است.

وی ادامه داد: اگر در آن زمان ما با آن‌ها مذاکره می‌کردیم نمی‌توانستیم خاک کشورمان را پس بگیریم اما ما با این کار حق خود را از آنها گرفتیم و آنها امروز از جنگیدن با ما هراس دارند.
انتهای پیام/2202/ط30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها