امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81476
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
حسین امیری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه بودجه ...

حسین امیری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه بودجه سنواتی کشور گفت: اجرای مرحله دوم هدفمندی و افزایش قیمت‌ها از اول فروردین‌ماه قابل اجرا بوده است.

وی رها شدن از مشکلات کنونی اقتصادی کشور را در گرو عمل به مدیریت جهادی توصیه شده از سوی رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جدید خواند و گفت: طرح هدفمندی‌ یارانه‌ها هفت بند داشت که مربوط به نظام پولی، بانکی، ساماندهی نظام مالیاتی، ساماندهی درآمدهای ارزی، کسب و کار، گمرک، صادرات و واردات و هدفمندی یارانه‌ها بود که قرار بود هر هفت بند با هم انجام شود.

وی با اشاره به اینکه از این میان تنها طرح هدفمندی یارانه‌ها و آن هم به صورت ناقص اجرا شده است، اظهار کرد: در نتیجه به تولید کشور لطمه وارد شد و قیمت مواد اولیه بالا رفت و واحدهای تولیدی مجبور به تعدیل نیرو شدند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار بود از افزایش قیمت‌ها 50 درصد صرف یارانه‌ها و مابقی صرف تولید و خدمات شود اما در عمل دو برابر آنچه دولت از باب کاهش حامل‌های انرژی به دست آورد صرف یارانه نقدی شد و در حقیقت یارانه‌ها نه‌تنها کم نشد بلکه بیشتر نیز شد. لذا انتظار می‌رود دولت محترم در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به تمام ابعاد این طرح توجه لازم را داشته باشد.

وی با ذکر آمار گفت: 28 هزار میلیارد تومان درآمد مرحله اول هدفمندسازی یارانه‌ها بود در حالی که 42 هزار میلیارد تومان یارانه به صورت نقدی پرداخت شد و در حقیقت دولت از منابع دیگر برداشت کرد و دیگر پولی برای زیرساخت‌های کشور باقی نماند.

امیری با اشاره به اینکه درآمد برق کشور از دوره پیش از هدفمندی کمتر شد بیان کرد: ما در اردیبهشت‌ماه در کرمان 150 مگاوات مدیریت خاموشی داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید بکوشد برای مهار تورم نقدینگی را کاهش دهد گفت: این نقدینگی باید به سمت تولید رفته تا کسب و کار رونق یابد و نیز با کاهش بروکراسی مسیر سرمایه‌گذاران برای اخذ مجوز تسهیل شود.

عضو کمیسیون انرژی به ضرورت خروج بانک‌ها از بی‌رمقی اشاره کرد و تصریح کرد: اکنون بانک‌ها به راحتی به تولیدکنندگان تسهیلات نمی‌دهند در حالی که تولید، صادرات و گمرک کشور باید به شدت حمایت شوند تا این مرحله را بدون تورم و گرانی پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها