امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۱۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81480
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهربانو امانی  عضو حزب کارگزاران و مشاور رئیس سازمان محیط زیست در مراسم ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهربانو امانی  عضو حزب کارگزاران و مشاور رئیس سازمان محیط زیست در مراسم [تجلیل از زنان کارگر] که در دفتر حزب اسلامی کار برگزار شد، ضمن بزرگداشت روز کار و کارگر و روز شوراها گفت:‌ پیشاپیش این روز را به همه کارگران تبریک می‌گویم چرا که کارگران موتور محرکه کشور هستند و این قشر نقش عمده‌ای در کشور دارند.

وی با ابراز خرسندی از  بهبود وضعیت عملکرد حزب اسلامی کار خاطر نشان کرد: امیدوارم با تلاش این حزب به نهادینه شدن بخش اعتدال در جامعه کمک شود چرا که اگر ریشه‌هایمان را محکم کنیم تهدیدات نمی‌توانند مانع حرکت‌مان شوند.

وی با اشاره به نقش توسعه در جهان اظهار داشت: امروز سرمایه‌ای که کشورها از آن استفاده می‌کنند سرمایه عادی نیست بلکه سرمایه اندیشه و فکر است که کشورهای توسعه یافته بر این مبنا حرکت کردند. در کشورمان چنین امری صورت نگرفته است .

امانی با بیان اینکه کشورمان یک کشور جهان سومی است، تصریح کرد: به کشورمان در حال توسعه گفته می‌شود چرا  که اطلاق  عنوان جهان سوم به کشورمان غرورمان آزرده‌خاطر می‌کند اما واقعیت امر این است که اگر مسیر توسعه را ادامه می‌دادیم باید در طی 100 تا 150 سال به اهداف‌مان می‌رسیدیم اما اکنون 500 سال است که برای گرفتن حقوق مدنی خود تلاش می‌کنیم.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه  تکیه مدنیت به جای سلیقه‌های شخصی و قوانین نانوشته بسیاری از مسائل را حل خواهد کرد، خاطر نشان کرد: اگر چنین امری در کشور محقق شود طبیعتا همه  از جمله زن و مرد برای حقوق خود احترام  قائل خواهند شد.

امانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی فرصتی را برای زنان فراهم کرد، تصریح کرد: یکی از مواردی که در اوایل از انقلاب با آن روبرو بودیم مقابله بخش مذهبی با کار کردن زنان در جامعه بود که قوانین تأثیرآمیزی را وضع کردند که زنان در خانواده باشند اما اما خمینی (ره) به عنوان معمار انقلاب با این امر مخالفت کردند که زنان نیز در عمل نیز ثابت کردند که از مردها جلوتر هستند و نقش عمده‌ای در تمام امور دارند.

وی با اشاره به نقش زنان در جامعه اسلامی تصریح کرد: هنوز در بخشی از کشورمان فرهنگ مردسالاری وجود دارد در حالی که خانم‌ها پیکره این جامعه محسوب می‌شوند.

امانی  با انتقاد از تخصیص سهمیه‌های جدیدی در رشته‌های دانشگاهی اظهار داشت: در سال‌های گذشته شاهد بودیم که برای گرفتن 60 درصد از اشتغال از افراد  زیر دیپلم و دیپلم استفاده شد و حتی قوانینی وضع شد تا سهمیه‌های جنسیتی در رشته ‌های دانشگاه اعمال شود تا پسران نفی برای ورود به دانشگاه نداشته باشند اما خانم‌ها با این امر نیز مقابله کردند و آنان توانستند به خودباوری برسند.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست با اشاره به انتخاب 3 فرماندار زن در دولت یازدهم تصریح کرد: فرمانداران زن در بندر ترکمن و دو نفر در سیستان و بلوچستان انتخاب شدند که اطمینان دارم که مدیران محلی از آنها حمایت ویژه‌ای را به عمل خواهند آورد و آنها در کار خود موفق خواهند شد

عضو حزب کارگزاران با بیان اینکه برخی قصد دارند در بخش‌های دولتی مانع ورود زنان شوند، تصریح کرد: اگر خانم‌ها در مناصب دولتی وارد شوند کارنامه درخشانی از خود به جای می‌گذارند که در برخی از کشورها این امر به طور قانونی اعمال شده است.

وی ادامه داد: از نسل ما که گذشت اما گامی که زنان ایرانی برای گرفتن حقوق خود برداشتند ادامه خواهد داشت و در کار خود موفق خواهند شد.

وی با بیان اینکه یارانه دادن، خانه‌نشین کردن نیروی کار مولد بود، اظهار داشت: قبل از انقلاب حدود یک درصد در جهان نقش اقتصادی داشتیم اما اکنون اینگونه نیست و باید بدانیم که  به ازای هر صد میلیارد واردات، فرصت 100 هزار شغل را از نسل جوان  گرفته‌ایم در حالی که  می‌گویند حضور زنان در جامعه  و در محیط کار موجب افزایش بیکاری مردان شده است.

امانی با بیان اینکه اگر زنان در مشاغل دولتی و نیمه دولتی و بانک‌های خصوصی و غیرخصوصی به کار گرفته می‌شدند مفاسد اقتصادی به وجود نمی‌آمد، اظهار داشت: زنان نقش بسیاری زیادی را در سالم ‌سازی اقتصاد دارند.

وی با اشاره به طرح سبد کالا و یارانه‌ها تصریح کرد: در بحث یارانه‌ها اشتباهی صورت گرفت که در بدترین ماه سال یعنی فروردین ماه که ماه بی‌پولی ایرانیان است درخواست برای انصراف  صورت گرفت این امر در حالی است که دولت در سیاست‌هایش هنوز نتوانسته است اعتماد عمومی مردم را جلب کند بنابراین باید از اشتباهات گذشته درس بگیرد.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه دولت باید در این زمینه تمهیدات ویژه‌ای را انجام دهد تا در تله نیفتد خاطر نشان کرد: تا به امروز در زمینه مفاسد اقتصادی به نتیجه روشنی نرسیده‌‌ایم چرا که مرجع تفریغ از بودجه قوه قضائیه است که باید دولت از این مسیر دوری کند و برای این امر باید از همه مردم برای  استمداد بطلبد تا بتواند به نتیجه برسد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار