امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81483
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سورین اشتفان روشکا استانسکو »رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران، عصر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس «سورین اشتفان روشکا استانسکو »رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران، عصر امروز (سه‌شنبه) با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

لاریجانی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه طولانی مراودات دوستانه دو ملت در نقش مهم مناسبات پارلمانی بر توسعه روابط همه جانبه دو کشور تأکید کرد و گفت: گفت‌وگوهای نزدیک پارلمان‌های دو کشور می‌تواند به شناسایی ظرفیت‌های توسعه روابط و رفع مشکلات و موانع گسترش همکاری‌های فیمابین در همه زمینه‌ها کمک شایانی کند.

وی مناسبات دیرینه و تاریخی دو ملت را ظرفیتی مهم برای گسترش روابط فیمابین خواند و ابراز امیدواری کرد: امیدواریم گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور با مساعی مشترک بتوانند از این ظرفیت مهم برای ارتقای روابط فیمابین بهره گیرند. 

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی در موضع هسته‌ای همواره راهی روشن و شفاف را پیگیری کرده است، افزود: ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده است اما در پی بهره‌گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای می‌باشد.

لاریجانی همچنین نقش‌آفرینی مستقل اتحادیه اروپایی در مسائل منطقه را به نفع این اتحادیه دانست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی رومانی و ایران نیز در ادامه این دیدار با کشوری مهم و تأثیرگذار در منطقه خواند و به آمادگی کشورش برای توسعه همه جانبه مناسبات با ایران تأکید کرد.

روشکا استانسکو همچنین مراودات پارلمانی را در شناخت مواضع دو طرف پیرامون موضوعات مختلف بسیار مؤثر خواند و ابراز اطمینان کرد سفر هیأت پارلمانی رومانی به ایران می‌تواند در توسعه روابط طرفین مؤثر باشد.

وی افزود: هیأت پارلمانی رومانی در این سفر از نزدیک با واقعیات جامعه، فرهنگ و تمدن تاریخی ملت ایران آشنا شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها