امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81489
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در جلسه علنی امروز شورا پس از گزارش معاون حمل و نقل شهرداری درباره حادثه دیروز واژگونی اتوبوس، اعضای شورای شهر به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در جلسه علنی امروز شورا پس از گزارش معاون حمل و نقل شهرداری درباره حادثه دیروز واژگونی اتوبوس، اعضای شورای شهر به اظهار نظر و بیان پیشنهادهای خود در این زمینه پرداختند.

در همین راستا، رحمت الله حافظی گفت: باید گزارشی به قوه قضائیه ارسال شود که کسانی که در خرید این اتوبوس ها و تولید و استفاده از آنها دست داشته اند، مورد پیگیری قرار گیرند.

عباس جدیدی نیز گفت: شرکت واحد طبق مصوبه خود ما باید به سمت خصوصی سازی برود تا در نهایت به طور کامل خصوصی شود. در این راستا تشکری هاشمی زحمات زیادی کشیده، اما به نظر من عمده اشکال در روند انجام خصوصی سازی است.

معصومه آباد نیز گفت: اولین اقدام عاجل شورای شهر در این زمینه باید این باشد که از شماره گذاری این نوع خودروها جلوگیری کند. با توجه به اینکه پلیس تهران آمار درگذشتگان بر اثر حوادث در سال گذشته را 1680 تن اعلام کرده، باید چاره ای اساسی برای ارتقای استاندارد خودروها و ایمن سازی آنها بیندیشیم. 

محمد حقانی گفت: وضعیت اسفناکی بر شرکت های خصوصی اتوبوسرانی حاکم است. چرا به نیروی انسانی که اصل قضیه است، نمی پردازید؟ بروید ببینید رانندگان شرکت واحد در چه وضعیتی دارند زندگی می کنند. قانون کار بر فعالیت آنان حاکم نیست و زیر قانون کار دارند حقوق می گیرند. این در حالی است که نیروی انسانی محور توسعه است.

پرویز سروری گفت: شش هفت سال پیش درباره این اتوبوس ها اختلاف جدی بین شهرداری و وزارت کشور ایجاد شد و شهرداری اتوبوس ها را تحویل نمی گرفت. اما مجلس در این رابطه ورود کرد و شهرداری تهران با فشار این اتوبوس ها را تحویل گرفت. اما استاندارد نمی تواند تنها در یک حوزه اعمال شود و باید در همه عرصه های مشابه از جمله در تاکسی ها به استانداردسازی خودروها بپردازیم.

در نهایت احمد مسجدجامعی، رئیس شورا برای جمع بندی بحث گفت: نباید نسبت به جان مردم بی تفاوت باشیم. باید ببینیم رانندگان برای تصدی این مسئولیت واجد شرایط هستند یا خیر. بنابراین از آقای دنیامالی می خواهم که در کمیسیون عمران و حمل و نقل گزارشی از موضوع و خصوصا وضعیت حادثه دیدگان تهیه کنند و همچنین گزارشی درباره راهکارهای کلان حل مشکل و مسائل حقوقی آن در صحن شورا ارائه دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار