امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81492
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش تجلیل از برگزیدگان طرح سبک زندگی در آرا و اندیشه‌های شهید مطهری، امروز ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش تجلیل از برگزیدگان طرح سبک زندگی در آرا و اندیشه‌های شهید مطهری، امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، حمید‌رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، غلامرضا حبیبی رئیس آموزش و پرورش منطقه 4 ، علیرضا جاوید شهردار منطقه و جمعی از فرهنگیان و دانش‌آموزان در مرکز آموزش نیروی انسانی باقر‌العلوم برگزار شد.

اسفند‌یار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در سخنانی اظهار داشت: همانطور که مستحضرید امسال سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی نامیده شده است و در حوزه فرهنگ و در دامنه سنین 6 تا 17 ساله باید با رویکرد مدیریت جهادی تلاش کنیم.

وی ادامه داد: تصور می‌کنم وقتی از کلمه جهاد استفاده می‌کنیم که محیط از تهدید‌ها در خصوص موضوعی انباشته شده است و دیگر در این حالت برنامه‌ریزی متعارف جوابگو نیست و شرایطی فوق‌العاده به وجود آمده که به جهاد نیاز دارد.

چهار‌بند افزود: بحث تهاجم، شبیخون و هجمه فرهنگی از سالهای پیش توسط مقام معظم رهبری مطرح شده و امسال نیز یادآوری شده است و مدیریت جهادی در حوزه فرهنگ باید شناسایی شود و اینکه مدیریت جهادی سبکی مدیریتی یا یک رویکرد خاص است؟

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به ویژگی مدیریت جهادی گفت: علاوه بر برنامه‌ریزی در مدیریت جهادی عناصری افزوده می‌شود که این عناصر تهدید‌ها را کاهش می‌دهد و یکی از مؤلفه‌ها تکیه کردن به استعداد و ظرفیت‌های داخلی‌مان است.

وی ادامه داد: نمایشگاه سبک زندگی در آرا و اندیشه‌های شهید مطهری با یک موضوع علمی برگزار شده است و مختص گروه خاصی نیست و در ظرفیت آموزش و پرورش منطقه 4 شکل گرفته است؛ این نمایشگاه عملکرد فرهنگی را با سبک زندگی اسلامی و ایرانی پیوند داده و نیاز روز بوده و موضوعی بومی است.

چهاربند دومین موضوع در مدیریت جهادی را اولویت‌ها نامید و گفت: در آموزش و پرورش شهر تهران اولویت، ارتقای عملکرد فرهنگی مدارس است و در این خصوص منابع‌مان محدود بوده در نتیجه باید انتخاب کنیم که این انتخاب بر اساس نیاز است و نیاز نیز حوزه فرهنگ بوده که در این خصوص محورهای زیادی را می‌توان انتخاب کرد.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد ورود به فرهنگ از طریق سبک اسلامی ایرانی موثرتر است و باید در طول سال 93 در آموزش و پرورش شهر تهران در حوزه فرهنگ، سبک زندگی ایرانی اسلامی را ترویج داده تا فرصتی برای غلبه بر تهدید‌ها باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اهمیت این همایش گفت: دانش‌آموزان در این همایش با شخصیتی آشنا شدند که قبلاً با او آشنا نبودند و شاید ما در سال‌های گذشته در ایجاد فرصت ارتباط این نسل با بزرگان و الگوهای فکری جامعه غفلت کرده‌ایم.

چهاربند، سومین مؤلفه مدیریت جهادی را بسیج امکانات برشمرد و گفت: این هم‌افزایی در نمایشگاه و همایش به خوبی قابل مشاهده است و روحیه گذشت و ایثار یعنی وقتی که معلمان، مدیران و دانش‌آموزان برای این طرح اختصاص دادند، نمونه دیگر مؤلفه‌های مدیریت جهادی است و انتخاب شخصیت بزرگی مثل شهید مطهری منبع سرشاری برای تعلیم و تربیت است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها