امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81500
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید‌رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در همایش تجلیل از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید‌رضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در همایش تجلیل از برگزیدگان طرح سبک زندگی در آرا و اندیشه‌های استاد مطهری که امروز در مرکز آموزش نیروی انسانی باقر‌العلوم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: شهرداری تنها نهاد خدماتی نیست بلکه نهادی فرهنگی و اجتماعی بوده و این همکاری و اشتراک مساعی، جای تشکر دارد.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش آینده‌سازان را تربیت می‌کند و یک مربی و مدیر خوب در مدرسه امید ما در وزارت آموزش و پرورش است و ایجاد تحرک در بچه‌ها و سوق دادن آنها در عرصه فرهنگ بسیار ارزشمند است و امیدوارم این کار الگوی استانی و کشوری شود.

کفاش افزود: به مبارکی ماه رجب، 110 دانش‌آموز و همکار برگزیده را که در این همایش شرکت کرده‌اند را میهمان معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به زیارت امام رضا(ع) می‌بریم.

وی به کتاب انسان کامل شهید مطهری اشاره کرد و بیان داشت: شهید مطهری می‌گوید انسان ترکیبی از جسم و روح است و اظهار می‌دارد کودک وقتی متولد می‌شود رشدی سیستماتیک و متناسب با هم دارد و تناسب بدنی انسان در سنین مختلف مدیون تناسب رشدی است که خدا داده است و روح انسان نیز اینگونه است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: شهید مطهری بیان کرده است تربیت درست این است که رشد را متناسب انتخاب کنیم و سیاست ما نیز در معاونت پرورشی سیاست جامع است و معلم پرورشی موفق کسی است که یک نفر از دانش‌آموزان از زیر چتر او خارج نشود چرا که دانش‌آموزان علایق مختلفی دارند؛ عده‌ای به شعر یا نمایش و گروهی به موسیقی علاقه‌مند هستند و باید در این زمینه‌ها پرورش پیدا کنند و مهم این است که به تفکر دینی متصل باشد.

کفاش اضافه کرد: تربیت جامع یعنی تقویت روح در ابعاد مختلف که این دیدگاه شهید مطهری است و معلمان مسئول پرورش ابعاد مختلف دانش‌آموزان هستند و باید نگاه جامع به مقوله تعلیم و تربیت داشته باشیم.

به گزارش فارس، در ابتدای این همایش، نمایشگاه سبک زندگی در آرا و اندیشه‌های شهید مطهری که با مشارکت دانش‌آموزان، معلمان پرورشی و مدیران منطقه 4 برگزار شده بود، افتتاح شد و در پایان مراسم از برگزیدگان این همایش در مقاطع مختلف و شرکت‌کنندگان در این طرح در سطح آموزش و پرورش منطقه 4 با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها