امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81504
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
امیر اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره تلف شدن ماهی‌ها در دریای خزر و ورود آنها با هر موج به سواحل گیلان، اظهار داشت: حدود دو ماه است ...

امیر اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره تلف شدن ماهی‌ها در دریای خزر و ورود آنها با هر موج به سواحل گیلان، اظهار داشت: حدود دو ماه است که بچه‌ ماهی‌های دریای خزر در سواحل گیلان تلف می‌شوند و علت آن نیز نوعی ویروس عنوان شده است.

مسئول محیط زیست دریایی اداره کل محیط زیست گیلان افزود: این ویروس عموما بچه‌ ماهی‌های کفال را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: در این باره بررسی‌های اولیه صورت گرفته است و احتمال انتقال به انسان ضعیف است.

اکبرزاده با بیان اینکه این امر در حدود 3 -4 سال گذشته نیز مشاهده شده بود، اضافه کرد: مشخصات حادثه اخیر با مسئله‌ای که حدود 4 سال گذشته رخ داده بود شباهت دارد بر همین اساس ورود عامل ویروسی به آب مطرح می‌شود.

مسئول محیط زیست دریایی اداره کل محیط زیست گیلان با بیان اینکه ماهی‌های تلف شده در سواحل مازندارن و گلستان نیز مشاهده شده است، ابراز داشت: ماهی‌های تلف شده به ساحل آمده عموما 10 تا 15 سانتی‌متر هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد ماهی طی دو ماه اخیر بر اثر این عامل ناشناخته تلف شده‌اند، گفت: در این باره نمی‌‌توانم تخمینی بزنم.

اکبرزاده متذکر شد: هم‌‌اکنون پیگیر این مسئله هستیم که آیا امکان انتقال به سایر گونه‌های جانوری و آبزی وجود دارد یا خیر.

وی درباره مرگ ماهیان دریاچه سد فشافویه افزود: مرگ ماهیان فشافویه ارتباطی به مرگ ماهیان خزر در سواحل گیلان ندارد چرا که مرگ ماهیان دریاچه فشافویه به دلیل ورود فاضلاب بوده است.

به گزارش فارس؛ طبق مشاهدات خبرنگار فارس تعداد قابل توجهی از ماهی‌های مرده (سواحل انزلی) با هر موجی از دریا به سواحل خزر می‌آیند و بوی نامطبوعی را ایجاد کرده‌اند.
انتهای پیام/
   
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها