امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81506
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید صرامی به ارائه گزارشی از حوزه تحقیقات و آموزش ستاد در سال 92 پرداخت و گفت: در سال گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حمید صرامی به ارائه گزارشی از حوزه تحقیقات و آموزش ستاد در سال 92 پرداخت و گفت: در سال گذشته با اجرا و اتمام 23 طرح پژوهشی در ابعاد مختلف اعم از شیوع‌شناسی در دانشجویان و نیز اجرای طرح‏های موثر در حوزه‏های درمان و پیشگیری، شاهد تقویت بخشی از دانش تئوریک در امر مبارزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بودیم که بر این اساس، اقدامات لازم به‌منظور اجرای مداخلات راهبردی در کانون‌های هدف طبق نتایج، اینگونه پژوهش‏ها صورت می‌پذیرد که می‏توان آن را گامی موثر در جهت فعالیت‏های مبتنی بر شواهد در عرصه مبارزه تلقی کرد.

وی افزود: حمایت از 44 فقره پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در عرصه‏های درمانی، پیشگیری و مقابله و بهره‌گیری از نتایج آن در امر مبارزه، گام موثر دیگری در علمی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و نیز سهیم شدن نخبگان در این جهاد مقدس بوده است.

مدیرکل دفتر تحقیقات ستاد اظهار داشت: برگزاری 64 میزگرد تخصصی نقد و بررسی اقدامات کاهش تقاضا و کاهش عرضه و همچنین ارائه آخرین نتایج مطالعات و پژوهش‏ها در امر مبارزه در سطح تهران و استان‌ها با حضور حدود 6 هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها و دست‌اندرکاران امر مبارزه و دانشجویان، اقدامی موثر در جهت اجتماعی کردن امر مبارزه بود.

صرامی گفت: همچنین با هدف تقویت بنیه آموزشی و دانش تخصصی کارکنان شاغل در دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر و نیز استان‌ها  16 دوره آموزش عمومی و اختصاصی برگزار شد.

وی افزود: با تلاش صورت پذیرفته، شاهد تصویب رشته پیشگیری از اعتیاد در مقطع کارشناسی حرفه‏ای ارشد در دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده‏ایم که در پنجم اردیبهشت سال 1393 با برگزاری آزمون تخصصی مقدمات جذب دانشجو با هدف تربیت کادر متخصص در عرصه پیشگیری از اعتیاد در کشور فراهم شد.

وی بیان داشت: همچنین چاپ چهار شماره فصلنامه علمی- پژوهشی در تیراژ 11 هزار نسخه و توزیع آن بین مراکز علمی و دانشگاهی و سایر دستگاه‌ها در سطح کشور از دیگر اقدامات برای تقویت پشتوانه‌های علمی امر مبارزه بوده است.

دبیر اتاق‏های فکر ستاد گفت: در سال 1392 شاهد برگزاری 9 جلسه شورای مشورتی با حضور وزیر کشور و دبیرکل ستاد و حدود 30 نفر از متخصصین دانشگاهی کشور بوده‏ایم که در این جلسات نحوه تحقق 11 بند سیاست‌های کلی امر مبارزه با مواد مخدر ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و تدابیر لازم اتخاذ و مصوبات آن به حوزه‌های ذی‌ربط جهت عملیاتی شدن ابلاغ شده است.

صرامی در ادامه برگزاری 18 جلسه اتاق فکر با حضور نخبگان در عرصه‏های مقابله با عرضه، درمان، رسانه و پژوهش در سطح ستاد و برگزاری 203 جلسه اتاق فکر با حضور اندیشمندان در سطح استان‌ها را اقدامی مؤثر برای خروج از هرگونه عمل‌زدگی و تقویت پیوند نخبگان با مجریان امر مبارزه و همچنین ترویج و گسترش فرهنگ تفکر و نهادینه‌سازی تصمیم‌گیری با رویکرد اندیشه ورزانه و علمی برشمرد.

وی همچنین گفت: ویرایش ماقبل آخر سند جامع تحقیقات مبارزه همه جانبه با مواد و پیش‌سازهای غیرقانونی و اعتیاد کشور (مربوط به دوره زمانی 1397 تا 1393) با یک سال کار مداوم و مشارکت 42 نفر از صاحب‌نظران رشته‌های مختلف تدوین شده و مراحل نهایی شدن آن در حال انجام است.

صرامی افزود: 20 عنوان کتاب نیز در تیراژ 20 هزار جلد در زمینه‌های درمان، پیشگیری و چشم‌انداز مواد مخدر تهیه شده که در روزهای آتی با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و دبیرکل ستاد رونمایی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص بودجه و اولویت‌های دفتر تحقیقات و آموزش ستاد در سال 1393 گفت: اعتبار مصوب دفتر تحقیقات و آموزش ستاد در سال 1393 معادل سه و نیم میلیارد تومان است که برای اجرای 23 طرح پژوهشی، برگزاری جشنواره آثار برتر مکتوب، حمایت از پایان نامه های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکترا در امر مبارزه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، اجرای طرح‏های پژوهشی در سطح استان‌ها، چاپ فصلنامه‏های اعتیاد پژوهشی و سلامت اجتماعی و اعتیاد، حمایت از مولفین کتب تولیدی در عرصه مبارزه و استمرار دوره‌های آموزش عمومی و تخصصی ویژه کارکنان ستاد و استان‌ها هزینه خواهد شد.

وی در پایان گفت: انتظار می‌رود متخصصان علوم مختلف بالاخص متخصصان علوم اجتماعی با اهتمام جدی‏تر به کمک متولیان امر مبارزه شتافته تا در سال 1393 با اجتماعی کردن امر مبارزه، شاهد تحقق عزم ملی علیه مواد مخدر و روانگردان‏ها باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها