امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81519
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سیدحسین هاشمی استاندار تهران در همایش شوراهای اسلامی شهرو روستا، بخش، شهرستان و استان تهران که در تالار الغدیر برگزار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس سیدحسین هاشمی استاندار تهران در همایش شوراهای اسلامی شهرو روستا، بخش، شهرستان و استان تهران که در تالار الغدیر برگزار شد با اشاره به فلسفه وجودی شوراها اظهار داشت: شوراها نقش مهمی را ایفا می‌کنند و در قرآن کریم و روایات به آن اشاره شده است.

وی تصریح کرد:‌ در قانون اساسی جایگاه بالایی برای شوراها پیش‌بینی شده است به طوری که شوراها می‌توانند هم تراز با دولت به مجلس لایحه بدهند.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در دوره چهارم باید از ظرفیت قانونی شوراها که یک ظرفیت ارزشمند است استفاده شود و این نیازمند همکاری و همراهی شوراها است.

هاشمی خطاب به اعضای شوراهای شهر و روستا افزود: نباید انتظار داشته باشیم که هرچه را از طریق دولت پیگیری کنیم چرا که شوراها نیز اختیارات خوبی برایشان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه شوراها باید از مسائل حاشیه‌ای دوری کنند، گفت: یکی از آفات‌هایی که به شوراها آسیب می‌رساند اختلاف در درون شورها است و باید از این آفت دوری کرد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در تظارب افکار مشکلی نیست ولی مسئله و مشکل آنجاست که در درون شوراها اختلاف بیفتد و این سؤال مطرح می‌شود که برای خدمت چه نیازی به اختلاف است؟!

هاشمی افزود: شوارهای اسلامی شهر و روستا، بخش در استان تهران پیشانی نظام هستند و عملکرد شما الگویی برای سایر شهرها می‌شود و در این زمینه باید مفید و منطقی عمل کنید.

وی افزود: هر شورا در هر منطقه‌ای که کار مفید انجام می‌دهد باید در سطح جلسات مطرح شود.

هاشمی به تعامل استانداری با شورای شهر و شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: متأسفانه در 8 سال گذشته هیچ ارتباطی بین استانداری و شهرداری نبود و این ارتباط صد درصد قطع بود اما در دولت جدید ارتباط خوبی فی‌مابین شورا، استانداری و شهرداری ایجاد شده است و با تشکیل کارگروه ویژه موارد و مسائل را پیگیری می‌کنیم.

استاندار تهران افزود: تعامل خوبی بین شورا و استانداری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تعامل برای زمان ابلاغ نرخ جدید کرایه‌های حمل‌ونقل اشاره کرد که با هماهنگی شورا و استاناری قرار شد نرخ جدید کرایه‌ها در تهران به تعویق و به زمان 15 اردیبهشت موکول شود.

هاشمی در ادامه همایش با اشاره به سال 93 که از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام‌گذاری شده است، گفت: قطعاً اعضای شورای شهر می‌توانند در این زمینه مؤثر باشند و یکی از کارهای اساسی در سال جاری اصلاح الگوی مصرف است که یک ضرورت است.

وی در ادامه به موضوع معماری ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: این موضوع مورد تأکید مقام معظم رهبری هم بوده و متأسفانه در دولت گذشته در ساخت واحدهای مسکونی در مسکن مهر هم معماری ایرانی اسلامی رعایت نشد و واحدهای مسکونی براساس الگوهای غربی ساخته شود.

هاشمی گفت: هم‌اکنون شورای شهر اقدامات خوبی برای توجه به معماری ایرانی اسلامی شروع کرده است که امیدواریم این رویه ادامه داشته باشد.

استاندار تهران در ادامه به بحث مهاجرت بی‌رویه به استان تهران اشاره کرد و افزود: این موضوع خطرناکی است که علی‌رغم تمهیدات گذشته و فعلی هنوز برطرف نشده است.

وی گفت: توجه به آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر باید در دستور کار اعضای شوراها قرار گیرد و خانواده‌ها را نسبت به این موضوع آشنا کنند چرا که این یک موضوع اجتماعی محسوب می‌شود.

هاشمی تأکید کرد: شوراها باید هر چند وقت یکبار کار جدیدی را برای رفاه مردم انجام دهند ضمن اینکه شوراها باید در مسائل مالی شفاف عمل کنند و هیچ شک و شبهه‌ای در بودجه آنها وجود نداشته باشد و هرچند وقت یکبار به مردم به صورت کتبی و شفاهی گزارش بدهند.

استاندار تهران در پایان گفت: بنده به شدت با مچ‌گیری مخالفم اما با نظارت صد درصد موافقم حتی در رابطه با شخص خودم ضمن اینکه انتظار دارم کار نظارتی را به نحو احسن انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها