امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۲:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81523
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدهادی حیدرزاده در همایش تخصصی صنایع بازیافت ایران با تأکید به نقش مشارکت مردم در موفقیت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمدهادی حیدرزاده در همایش تخصصی صنایع بازیافت ایران با تأکید به نقش مشارکت مردم در موفقیت صنعت بازیافت گفت: در فرآیند مدیریت پسماند، بیشترین انرژی در مراحل پس از جمع آوری زباله صرف می‌شود در حالی که نقطه استراتژیک مدیریت پسماند کاهش تولید زباله است.

مدیرکل محیط زیست استان تهران یکی از دلایل ناموفق بودن در صنعت بازیافت را عدم تفکیک زباله در مبدأ دانست و افزود: در زمینه دفع زباله به طور سلیقه‌ای عمل می‌شود و به شرایط کیفی و کمی و شرایط جغرافیایی و آب و هوایی توجه نمی‌شود.

وی با بیان اینکه صنعت بازیافت در کشور جایگاه مهمی داشته و فرصت آفرینی ایجاد میکند اظهار داشت: از فرصت‌های صنعت بازیافت در کشور ایجاد درآمد واشتغال است و این صنعت در شرایط کنونی میتواند حجم مناسبی برای اشتغال ایجاد کند.

حیدرزاده ادامه داد: این صنعت در صورت حمایت‌های لازم میتواند ابزار و بازوی کمکی برای حل بخشی از مشکلات جامعه و دولت در حوزه کار، کارآفرینی و اشتغال باشد.

وی با اشاره به اینکه از دیگر فرصت‌های صنایع بازیافت موضوع جلوگیری از هدر رفتن منابع و جلوگیری از آلودگی‌های آب و خاک است، گفت: البته در این حوزه هنوز کاستی‌هایی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به کیفیت پایین محصولات اشاره کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران از وجود بازار سیاه و کمبود نیروهای ماهر به عنوان دیگر دغدغه‌های موجود در این حوزه نام برد.

وی خاطر نشان کرد باید با برگزاری دوره‌های آموزشی و حرفه‌ای افراد ماهر و متخصص بیشتری به این صنعت ورود پیدا کنند.

حیدرزاده با تاکید بر لزوم برقراری ارتباط دو طرفه بین دولت و این بخش یادآور شد: در جهت تقویت این صنعت و استفاده از فرصت‌ها باید به استراتژی‌هایی منجمله اقتصادی کردن این صنعت، مدیریت بازار و استفاده از ظرفیت تالار بورس کشور با همراهی و ورود فعالان بخش اقتصادی بیشتر پرداخت.

حیدرزاده گفت: استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا در این حوزه بسیار مهم و کارگشا بوده و الگو برداری‌های مناسب از فناوری‌های جدید جهانی در این صنعت افق مناسبی را پیش روی آن قرار خواهد داد.
نتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها