امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81524
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران عصر امروز با سخنرانی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران عصر امروز با سخنرانی دبیر کنگره و رئیس سازمان محیط زیست آغاز به کار کرد.

در این کنگره که از نهم تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه در تهران و برج میلاد برگزار می‌شود 300 سخنران به ارائه مقالات خود می‌پردازند.

جمشید حاجتی دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران در این مراسم گفت: بیش از یک سال برای برگزاری این کنگره برنامه‌ریزی شده است و هزار و 600 خلاصه مقاله به دبیرخانه کنگره ارسال و از میان آنها 300 مقاله جهت سخنرانی و بحث در کنگره انتخاب شده است.

به گفته حاجتی هزار و 300 مقاله نیز به صورت پوستر طراحی شده و هم‌چنین 40 کارگاه نیز در این کنگره برگزار خواهد شد.

وی همچنین به نقش آلودگی محیط زیست، هوا و مواد غذایی در تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان اشاره کرد و گفت: این عوامل موجب تضعیف سیستم ایمنی شده و سبب می‌شود که بدن انسان مستعد ابتلاع به عنوان بیماری‌ها از جمله ام‌اس و آرتیس روماتوئیک شود.

دبیر علمی دوازدهمین کنگره بین‌المللی ایمولوژی و آلرژی ایران افزود: استرس نیز نقش مؤثری در بروز بیماری‌های مرتبط با دستگاه ایمنی انسان ایفا می‌کند و می‌توان گفت استرس ارتباط مستقیم با کاهش و نقص عملکرد سیستم دفاعی بدن دارد.

حاجتی ادامه داد: آلودگی‌های زیست‌محیطی نیز آلرژی‌های را در افراد مستعد ایجاد می‌کند حتی امواج و پارازیت نیز روی سیستم دفاعی بدن تأثیر منفی می‌گذارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها