امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81525
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط  زیست در حاشیه دوازدهمین کنگره ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط  زیست در حاشیه دوازدهمین کنگره ایمونولوژی و آلرژی ایران در جمع خبرنگاران گفت: سازمان بهداشت جهانی آلودگی هوا را یکی از عوامل قطعی سرطان‌زا اعلام کرده و با تصحیح آمار خود می‌گوید از هر 7 نفر یک نفر به علت آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهد.

وی ادامه داد: ما در کشور خودمان با پدیده‌ آلودگی هوا روبه‌رو هستیم که خوشبختانه دولت برای حل این معضل اهتمام جدی دارد و شخص رئیس جمهور نگاه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

رئیس سازمان محیط  زیست ادامه داد: دولت برنامه خودش را جهت کاهش آلودگی هوا هفته گذشته نهایی کرده است این برنامه برای کاهش آلودگی شهرهای بزرگ تدوین شده و اعتبارات خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است.

ابتکار افزود:‌ مهم‌ترین گام در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا را وزارت نفت برداشته که با حذف بنزن پتروشیمی و جایگزینی آن با بنزین استاندارد در شهرهای تهران، کرج و اراک در اجرای این طرح به ما کمک می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توزیع بنزین استاندارد در دیگر شهرها نیز به زودی آغاز می‌شود، گفت: کم‌کم به سمت استفاده از بنزین یورو 4 گام برمی‌داریم.

رئیس سازمان محیط  زیست به نقش امواج بر روی سلول‌های بدن انسان نیز اشاره کرد و گفت: ثابت شده است که امواج روی بدن انسان تأثیر منفی می‌گذارد و دولت نیز با توجه به اینکه مسئله تأثیر مخرب امواج الکترومغناطیس بر زندگی مردم موجب نگرانی شهروندان شده است جلساتی در این زمینه تشکیل داده است.

ابتکار خاطرنشان کرد:‌ موضوع پارازیت‌ها و امواج تحت نظارت دقیق دولت است و ما هم در سازمان محیط زیست به طور جدی این مسئله را پیگیری می‌کنیم و از شوراهای شهر نیز انتظار داریم که در این زمینه اقدام جدی داشته باشد.

وی با تبریک روز شورا افزود: نقش شورا در بهبود زندگی مردم کلیدی است و امیدواریم که شوراها نقش خود را به خوبی ایفا کنند و تأثیر خود را بر محیط زیست شهر و روستا بگذارد.

رئیس سازمان محیط  زیست همچنین از عدم وجود کمیته محیط زیست در تعدادی از شوراها گلایه کرد و گفت:‌ امیدواریم که در این شوراها نیز کمیته محیط زیست به زودی راه بیفتد.

ابتکار در ادامه به طرح احیای دریاچه ارومیه اشاره کرد و گفت: امروز در ریاست جمهوری و به ریاست معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای برگزار شد و برنامه اولیه کارگروه نجات دریاچه ارومیه بررسی شد.

وی ادامه داد: این طرح بسیار خوبی است و تمام جوانب احیای دریاچه با توجه به اکوسیستم منطقه در آن لحاظ شده است.

رئیس سازمان محیط  زیست از آغاز پروژه جذب مشارکت مردمی در اصلاح کشاورزی و کشت در منطقه خبر داد و گفت:‌ بودجه این پروژه توسط منابع بین‌المللی و کشور ژاپن تأمین شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها