امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۶:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81530
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تمام منازل وسایلی هستند که یا خیلی قدیمی هستند یا دیگر نیازی به آنها ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در تمام منازل وسایلی هستند که یا خیلی قدیمی هستند یا دیگر نیازی به آنها نداریم و از روی عادت بلافاصله دور انداخته می‌شوند اما شما می‌توانید با نگه داشتن این وسایل استفاده‌ای بهینه از آنها داشته باشید چون این کار هم به صرفه‌تر است هم یک وسیله جدید و کم نظیر در خانه خود خواهید داشت که در هیچ خانه‌ای نیست.

این کارهای خلاقانه می‌تواند از وسایل قدیمی یک مبلمان جدید و تک بوجود آورد که ساختن آنها کار مشکلی هم نیست.
کاناپه‌– کافی است وانی که رنگ و رو رفته است را مانند تصویر به دونیم کنید، رنگ کنید و تشکی مناسب با رنگ‌‌آمیزی اتاق نشیمن با چند کوسن روی آن بگذارید.
آینه – راکت تنیس قدیمی را دور نیاندازید چون به جای تورهای راکت می‌توانید در آن آینه‌ای قرار داده و به دیوار خانه نصب کنید.

این آینه هم زیبا و مدرن است هم کم نظیر و هم یادآور بازی‌ها و خاطرات شما از این ورزش است.
پاراوان– شما می‌توانید با استفاده از میله و کامواهای نصفه و به درد نخور که استفاده‌ای ندارد یک پاراوان درست کنید.

اصلا کار مشکلی نیست کافی است نخ‌های کاموا را دور لوله‌ها پیچیده و گره بزنید؛ هر چقدر رنگ کامواها متنوع‌تر و بیشتر باشد زیباتر خواهد شد. ترکیب زیبا و شادی از آب در می‌آید.
تاخچه– شاید برخی از ما به دلیل داشتن کتاب‌های زیاد و نبودن جا مجبور به دور انداختن کتاب شویم اما دیگر مجبور به این کار نیستید چون می‌توانید با نصب کردن پایه‌ای به دیوار، کتاب را روی آن قرار داد و به عنوان یک تاخچه کوچک برای گذاشتن وسایلی روی آن استفاده کنید. امتحان کردن این کار ضرری ندارد.
لوستر– پدربزرگ‌ها کلاه‌ قدیمی خود را با این که استفاده‌ای از آن نمی‌کنند هنوز نگه داشته‌اند، فکر نمی‌کنید به جای گذاشتن آن در انباری یا بالای کمد بهتر است استفاده شود؟ بله می‌توانید از این کلاه‌های قدیمی به عنوان لوستر استفاده کنید.
قفسه سیم‌ها– همه ما رول دستمال توالت را بعد از این که تمام می‌شود دور می‌اندازیم اما دیگر نیازی به دور انداختن آن نیست چون شما می‌توانید از آن برای جمع کردن سیم‌ها در قفسه استفاده کنید؛ این کار بهتر از گره خوردن سیم‌ها است.
قفسه انباری- صندلی‌های کهنه قدیمی را به هر رنگی که دوست دارید رنگ کنید و مانند تصویر به دیوار نصب کنید؛ همانطور که می‌بینید از آنها می‌توانید برای آویزان کردن لباس و گذاشتن وسایل اضافه استفاده کرد. پس دیگر لازم نیست تخته و آهن بخرید تا انبار را طبقه‌بندی کنید.

حتی برای اتاق‌هایی که کمد ندارد می‌توان از این ابتکار استفاده کرد.
میز پیک‌نیک– اسکیت‌های قدیمی کودکان خود را دور نیاندازید چون می‌توانید یک میز برای تراس، حیاط یا حیاط خلوت خود با آنها درست کنید.
مبل تک نفره– معمولا چمدان بعد از مدتی فرسوده و خراب می‌شود، دیگر لازم نیست دور انداخته شوند؛ می‌توانید چمدان‌هایی که دیگر قابل استفاده نیست یا قدیمی شده‌اند را به عنوان یک مبل در اتاق خواب، نشیمن یا اتاق فرزند خود استفاده کنید.
قفسه کتاب– پیانوی خیلی قدیمی که قابل تعمیر نیست را از پایه جدا کنید و به دیوار نصب کنید و با گذاشتن قاب عکس، چراغ، کتاب و حتی ساعت به آن حال و هوای دیگری دهید.
پایه دستشویی– شاید فکر کنید دوچرخه‌تان دیگر قابل استفاده نیست اما اشتباه می‌کنید چون می‌توانید به عنوان پایه دستشوی قرار دهید و یک دستشویی تک و مدرن داشته باشید حتی دیگر نیازی به سوراخ کردن دیوار برای قرار دادن حوله هم ندارید.
ظرف شیرینی– قوطی‌های CD را دور نیاندازید چون به عنوان ظرف شیرینی، سالاد یا دیگر مواد‌غذایی که باید در یخچال گذاشته شوند قابل استفاده است.
چراغ نفتی– این هم یک نوع چراغ نفتی مدرن که می‌توانید به عنوان دکور از آن استفاده کنید.
کتابخانه نردبانی– اصلا نیازی به رنگ کردن نردبان قدیمی نیست چون همان رنگ‌های روی نردبان باعث زیبایی آن می‌شود؛ کافی است بدون هیچ دستکاری به دیوار نصب شود و کتاب‌های خود را روی آن قرار دهید. خیلی زیباست نه؟
لوستر– افرادی که در کار موسیقی هستند حتما چنین لوستری را می‌پسندند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها