امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81541
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الوسط» بحرین، «عبدالسلام سید احمد» نماینده منطقه‌‌ای کمیساریای عالی حقوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه «الوسط» بحرین، «عبدالسلام سید احمد» نماینده منطقه‌‌ای کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد که این کمیساریا بر اساس تحقیقاتی که دو ماه گذشته در بحرین انجام کرده است متوجه «افزایش گفتمان نفرت در بحرین در چند سال اخیر شده است».

وی با بیان اینکه سازمان متبوعش درصدد تهیه برنامه‌ای به منظور رصد و ارزیابی گفتمان نفرت انگیز است، تاکید کرد که این کمیساریا یک طرح مساعدتی را تهیه خواهد کرد که با آن مساعدات فنی به مسئولان و سازمان غیر دولتی ارائه دهد.

احمد با تاکید بر لزوم فراهم شدن فضای لازم برای آزادی بیان رسانه‌های بحرینی، تاکید کرد که «گفتمان نفرت» در رسانه‌های نوشتاری و دیداری بحرین در حال افزایش است.. این امر باعث که ما بر دو محور آزادی بیان و گفتمان نفرت، تمرکز کنیم.

«هیومن رایتس ووچ» : بحرین در زمینه شکنجه مشهور شده است

از طرفی پایگاه خبری «مرآة البحرین» نیز در گزارشی به نقل از «نیکلاس ماک جیهان» کارشناس مسائل امور خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان حقوق بشری «هیومن رایتس ووچ»  آورده است: بحرین در زمینه شکنجه و زیر پا گذاشتن حقوق بشر مشهور شده است.

وی افزود: بحرین به علت شکنجه در زندان‌ها بدنام شده است و مسئولان بحرینی امروزه کسانی را که از شکنجه در زندان‌های رژیم آل خلیفه سخن می گویند، تهدید می کنند. وزیر کشور بحرین اخیراً گفته است کسانی که ادعاهای کاذب درباره شکنجه مطرح کنند، مجازات خواهند شد.

ماک جیهان همچنین از سازمان دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد خواست که تحقیقات فراگیر، مستقل و بی طرفانه‌ای را درخصوص شکایت‌های مربوط به شکنجه در زندان‌های بحرین، انجام دهد.

وی با بیان اینکه بحرین تاکنون هیچ تحقیقاتی را درباره شکایت‌های مربوط به شکنجه انجام نداده است، خاطرنشان کرد: تحولات سیاسی و امنیتی که اکنون بحرین شاهد آن است، یک سال پس از آن صورت می گیرد که بحرین سفر «خوان مندز» گزارشگرویژه در امور شکنجه کمیته حقوق بشر به این کشور را منع کرد.

وی افزود: بدنامی بحرین به دلیل شکنجه بازداشت شدگان، مشکلی است که این کشور برای خود ایجاد کرد، و تهدید مدافعان حقوق بشر که ادعاهای مربوط به شکنجه در زندان ها را بررسی می‌کنند، وضعیت را بدتر و پیچیده تر می کند.

خبرنگاران بدون مرز حبس خبرنگاران توسط منامه را محکوم کرد

از طرفی دیگر سازمان «خبرنگاران بدون مرز» صدور حکم حبس پنج ساله برای «حسین حبیل» تصویر بردار خبری و «جاسم النعیمی» وبلاک نویس از سوی دستگاه قضایی منامه را محکوم کرد و تاکید کرد که مسئولان بحرینی آزادی رسانه‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند.

« لوسی موریلون» رئیس بخش پژوهش‌های سازمان خبرنگاران بدون مرز خواستار آزادی همه خبرنگاران زندانی و فعالان فضای مجازی از بازداشتگاه‌های بحرین شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها