امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81542
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، «سرگی ریابکوف» در گفت‌وگو با روزنامه «گازتا رو»گفت: روسیه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «راشاتودی»، «سرگی ریابکوف» در گفت‌وگو با روزنامه «گازتا رو»گفت: روسیه قصد ندارد سناریوی کریمه را در جنوب شرقی اوکراین پیاده کند.

وی افزود: فکر می‌کنم آنچه در کریمه رخ داد شوک بزرگی برای شرکای غربی ما بود. آنها نمی‌توانند این موضوع را تحمل کنند. و اکنون سناریو مشابهی را در جنوب شرقی اوکراین شاهد هستند.

ریابکوف تاکید کرد: مقامات کی‌یف باید به مردم جنوب شرقی اوکراین قرصت دهند تا در شکل دادن به آینده کشورشان مشارکت کنند. این یک آرزوی عادی است و مبنایی برای هر گونه روند دموکراتیک به شمار می‌آید. مردمی هستند که بر حقوق خود از جمله حق دسترسی به اطلاعات تاکید دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مقامات کی‌یف و بازیگردانان آنها در واشنگتن و برخی پایتخت‌های اروپایی شرایط توافقنامه ژنو در 17 آوریل را اجرا نکردند. آنها مدعی شدند روسیه از توافقنامه پیروی نمی‌کند اما خود هیچ نشانه‌ای از اجرای توافقنامه نشان ندادند.

معاون وزیر خارجه روسیه با یادآوری اینکه مسئله اصلی پیرامون توافقنامه ژنو، خلع سلاح گروه ملی‌گرای «رایت سکتور» و آزادسازی خیابان‌ها و میدان‌های محاصره شده در سراسر اوکراین است، افزود: با این حال گروه رایت سکتور هنوز در خیابان‌های کی‌یف «نمایش می‌دهد» در حالی که کشورهای غربی صرفا مدعی هستند و از تظاهرات‌کنندگان ضد دولتی در جنوب شرق اوکراین انتقاد می‌کنند.

سرگی ریابکوف تحریم‌های آمریکا را احیا سیستم 1949 دانست یعنی زمانی که به گفته وی، کشورهای غربی «پرده آهنین» را بر روی صادرات محصولات تکنولوژیک به اتحاد جماهیر شوروی و سایر کشورها کشیدند. وی سپس افزود: اکنون در سال 2014 آمریکا در تلاش است همان کار را انجام دهد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار