امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۵:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81550
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله کاندیدای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (9 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، عبدالله عبدالله کاندیدای پیشتاز انتخابات ریاست جمهوری افغانستان امروز (9 اردیبهشت) در محفل گرامیداشت حماسه هشتم ثور، سالروز پیروزی مجاهدین افغانستان بر ارتش سرخ شوروی، اظهار داشت که از رفتن به دور دوم انتخابات هراس نداریم.

وی افزود: کمیسیون رسیدگی به شکایت‎های انتخابات افغانستان بایستی بصورت شفاف، صادقانه و عادلانه به شکایت‎های انتخاباتی رسیدگی کند و  مسئولان این کمیسیون بدانند که هیچ کاری از چشم مردم به دور نخواهد ماند.

کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان، ضمن یادآوری این نکته که مردم این کشور به تیم اصلاحات و همگرایی اعتماد کردند و این تیم را در صدر فهرست آرا قرار دادند، اظهار داشت که تیم اصلاحات و همگرایی خود را متعهد به پاسداری و صیانت از تک تک آرای مردم می‎داند.

درباره دوران جهاد افغانستان نبایستی با عقده گشایی داوری کرد

عبدالله عبدالله ضمن تقدیر از حضور و حماسه‎آفرینی‎های مردم افغانستان در صحنه‎های جهاد و مقاومت، اظهار داشت که نبایستی در مورد دوران جهاد با عقده گشایی داوری کرد.

وی افزود: در دوران جهاد افغانستان و پس از آن ما شاهد دشواری‎ها و مشکلات زیادی بودیم که بر سر مردم این کشور سایه افکنده بود که همه بر آن واقف هستیم، اما این دشواری‎ها نباید بهانه‎ای برای اتهام‎بستن به مجاهدین شود.

سنگر جهاد را خالی نگذاشتیم و در پای صندوق‎های رأی نیز شرکت کردیم

عبدالله عبدالله در بخش دیگری از سخنانش گفت: مردم افغانستان با حضور با شکوه خود در پای صندوق‎های رأی ثابت کردند که اگر زمانی برای دفاع از وطن خود سلاح می‌گرفتند؛ اکنون برای رفاه خویش انگیزه حرکت‎های مدنی و دوری از خشونت را در خود می‎پرورند.

در صورت پیروزی، امکان بهره‎گیری از استعدادها را فراهم می‎سازم

عبدالله عبدالله در ادامه وعده داد که با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، به تمامی استعدادها امکان سهم‎گیری در دولت را خواهم داد.

وی افزود: تیم اصلاحات و همگرایی، تصمیم انحصار قدرت را ندارد بلکه در صورت پیروزی، استعدادهایی را که در درون دولت فعلی افغانستان و تیم‎های انتخاباتی رقیب و یا در سایر جریان‎های سیاسی وجود دارد را شناسایی و از آن‌ها بصورت بهینه استفاده خواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها