امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81552
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 125
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در چارچوب موافقتنامه همکاری بین ایران و جمهوری آذربایجان، تعداد 12 نفر از محکومان ایرانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در چارچوب موافقتنامه همکاری بین ایران و جمهوری آذربایجان، تعداد 12 نفر از محکومان ایرانی محبوس در زندان‌های جمهوری آذربایجان امروز (سه‌شنبه) در نقطه صفر مرزی تحویل مقامات قضایی کشورمان شدند.

سید محسن مولاییˈ مسئول امور کنسولی سفارت ایران در باکو با اعلام این خبر گفت: انتقال این زندانیان در اجرای موافقتنامه تبادل محکومان بین دو کشور و به منظور گذراندن باقیمانده محکومیت آنان در ایران صورت گرفت.

وی افزود: در پی تحولات مثبتی که در ماه‌های اخیر در مناسبات دو کشور ایجاد شده و به دنبال تلاش‌های سفارت ایران در جمهوری آذربایجان و نیز همکاری خوبی که دولت آذربایجان در این زمینه داشته است، در یک ماه گذشته تعداد 34 نفر از زندانیان ایرانی به کشور منتقل شده‌اند و موافقت اولیه برای انتقال 35 نفر دیگر نیز از دولت آذربایجان اخذ شده که انتظار می‌رود پس از طی مراحل اداری ظرف یک ماه آینده آنان نیز به ایران منتقل شوند.

به گفته مولایی سه نفر از زندانیان منتقل شده در این مرحله زن هستند.

مولایی جرایم همه زندانیان انتقالی به کشور را در رابطه با مواد مخدر اعلام کرد و با اشاره به سخت گیری‌ها و جرایم سنگینی که دولت آذربایجان برای حمل، نگهداری و خرید و فروش مواد مخدر حتی به میزان بسیار کم اعمال می‌کند، از مسافران ایرانی خواست به این مسئله توجه کنند.

وی از مسوولان گمرکات کشورمان نیز درخواست کرد دقت لازم در مبادی ورودی به خاک جمهوری آذربایجان معمول دارند تا هموطنانمان دچار مشکل نشوند.

در هفته‌های اخیر تعداد 5 زندانی تبعه جمهوری آذربایجان نیز که در زندان‌های ایران محبوس بودند در چارچوب موافقتنامه مبادله محکومان بین دو کشور به جمهوری آذربایجان تحویل داده شدند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار