امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81553
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «زکون.کز»،«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان ضمن تاکید بر ارتقای ظرفیت‌های قلمرو ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، پایگاه خبری «زکون.کز»،«نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان ضمن تاکید بر ارتقای ظرفیت‌های قلمرو اتحادیه اقتصادی اوراسیا، پیشنهاد کرد که علاوه بر نوسازی جاده‌‌ها و افزایش خطوط راه آهن در حوزه قزاقستان، روسیه و بلاروس، دریای خزر با ایجاد یک کانال به دریای سیاه وصل شود.

نظربایف امروز در دانشگاه دولتی «لومونوسوف» مسکو، گفت که قلمرو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بایستی به یک لینک برجسته در سطح قاره‌ای و در مقیاس سراسری اوراسیا تبدیل شود، بنابراین بطور نمونه می‌توان از طرح ایجاد یک شبکه واحد مخابراتی اوراسیا و ساخت یک خط راه آهن با سرعت بالا در مسیر «مینسک- مسکو- آستانه- آلماتی» نام برد.

وی افزود که در عین حال بایستی نوسازی شبکه‌های موجود بویژه بزرگراه‌ها، خطوط راه آهن مورد توجه قرار گیرد. بایستی از تجربیات و استفاده از تکنولوژی‌های حمل و نقل اروپایی و سیستم‌های حمل و نقل چینی استفاده کرد و همچنین اجرای پروژه ایجاد کانال «دریای خزر به دریای سیاه» از سر گرفته شود.

رئیس جمهور قزاقستان خاطرنشان کرد که همه پروژه‌های پیشنهاد شده بجز طرح ایجاد کانال «دریای خزر به دریای سیاه» اکنون در حال اجرا هستند.

نظربایف ادامه داد که این طرح‌های ارتباطی نشان می‌دهند که چگونه می‌توان به طور جدی با یکپارچه سازی اقتصاد توجه دیگران را جلب کرد.

وی یادآور شد که طرح ایجاد کانال «دریای خزر به دریای سیاه» در زمان حکومت پادشاهی پیشنهاد شده بود ولی تا به حال اجرایی نشده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها