امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81557
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناتوانی عبدالعزیز بوتفلیقه در ادای صریح سوگند ریاست جمهوری الجزایر بار دیگر پرسش‌هایی را درباره توانایی وی ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، ناتوانی عبدالعزیز بوتفلیقه در ادای صریح سوگند ریاست جمهوری الجزایر بار دیگر پرسش‌هایی را درباره توانایی وی برای عمل به مسئولیت‌هایش مطرح کرده است.

بوتفلیقه 77 ساله دیروز با «سلیمان بودی» رئیس دادگاه عالی الجزایر با صدای ضعیفی که تقریبا به گوش نمی رسید عبارات سوگند را تکرار کرد و بر روی صندلی چرخدار نشسته بود و یک دستش را روی قرآن کریم گذاشته بود و متن یک سخنرانی کوتاه را نیز به سختی خواند.

روزنامه «الوطن» چاپ الجزایر هم در سر مقاله خود با عنوان «بوتفلیقه در امتحان شفاهی ناکام ماند» نوشت: بوتفلیقه به خاطر بیماری قادر به حرکت نیست و تلاش زیادی کرد از این امتحان دشوار و طاقت‌فرسا عبور کند.

رئیس جمهور الجزایر در آوریل سال 2013 دچار سکته مغزی شد و حدود سه ماه را در بیمارستان نظامی وال دوگراس در پاریس بستری بود وی پس از بازگشت به الجزیره هم در انظار ظاهر نشد و برای اولین بار وی در پای صندوق‌های رای در ملا عام حضور یافت.

الوطن نوشت : مردم الجزایر که لحظات فاجعه‌بار ادای سوگند بوتفلیقه را در تلویزیون پیگیری می‌کردند برای کشور خود اندوهگین شدند زیرا شاهد صحنه نامطمئنی درباره وضع جسمانی بوتفلیقه بودند که به مدت پنج سال بر الجزایر حکومت خواهد کرد.

روزنامه «الخبر» چاپ الجزایر نیز در صفحه اول خود با تیتر بزرگی نوشت: سخنرانی ناقص رئیس جمهوری که با دشواری توانست 49 کلمه از متن 21 صفحه‌ای این سخنرانی را بخواند.

روزنامه «لیبرتی» هم از یک « مراسم سریع» سخن گفت و نوشت: «بوتفلیقه فقط مقدمه سخنرانی‌ خود را قرائت کرد و او همه پرسی را با رأی‌گیری اشتباه گرفته بود.»

روزنامه فرانسوی زبان «لوکوتیدیان دوران» هم نوشت: مراسم سوگند بار دیگر پرسش نگران کننده را درباره توانایی رئیس جمهور در عمل به مسئولیت‌هایش مطرح کرد.

این روزنامه نوشت: نظام ممکن است اطمینان بدهد که همه چیز بر وفق مراد است اما بحث‌های پزشکی بر سر حال رئیس جمهور با ابعاد سیاسی زندگی وی گره خورده است.

عبدالعزیز بوتفلیقه با 81 درصد آرا در هفدهم آوریل کنونی برای چهارمین بار رئیس جمهور الجزایر شد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار