امروز : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۲۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81563
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جروزالم پست، «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با خبرنگار آمریکایی، ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از جروزالم پست، «رجب طیب اردوغان»، نخست وزیر ترکیه در مصاحبه با خبرنگار آمریکایی، ضمن اشاره به موافقت طرفین بر سر پرداخت غرامت مالی برای کشته شدگان کشتی «مرمره»، از عادی شدن روابط این کشور با رژیم صهیونیستی «ظرف چند روز و یا چند هفته آینده» خبر داد.

بر اساس این گزارش، رسانه‌های ترکیه چند روز پیش از مخالفت «بنیامین نتانیاهو» با پرداخت غرامت به خانواده کشته‌شدگان کشتی مرمره خبر داده بودند که دفتر نخست وزیر ترکیه در آن زمان، از ارائه پاسخ رسمی در خصوص این اخبار طفره می‌رفت.

رسانه های اسرائیلی نیز با ادعای نهایی شدن قرارداد پرداخت غرامت، ارائه تعهد رسمی از سوی دولت ترکیه برای عدم پیگیری قضایی سربازان ارتش رژیم صهیونیستی برای کشتار مسافران کشتی مرمره را شرط لازم برای عملی شدن مفاد قرارداد و پرداخت غرامت عنوان کرده بودند.

در تاریخ 31 مه 2010 کماندوهای ارتش اسرائیل به کشتی حامل فعالان طرفداران حقوق فلسطین که قصد شکستن محاصره غزه و رساندن کمک های بشردوستانه به مردم این منطقه را داشتند، 16 فعال غیرمسلح با شلیک گلوله کشته و 50 نفر مجروح شدند. پس از این واقعه، ترکیه سفیر خود را از اسرائیل خارج و هرگونه همکاری نظامی با اسرائیل را متوقف کرد.
خبر عزم دولت ترکیه برای نزدیکی بیشتر به رژیم صهیونیستی در حالی منتشر می شود که رسانه‌ها از درخواست دولت ترکیه از آمریکا برای استرداد « فتح الله گولن» مخالف سرشناش دولت ترکیه به این کشور خبر می‌دهند.
انتهای پیام/ج
برچسب ها:
آخرین اخبار