امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81572
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «اولکساندر تورچینوف» رئیس‌جمهور دولت موقت اوکراین در واکنش به آنچه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «اولکساندر تورچینوف» رئیس‌جمهور دولت موقت اوکراین در واکنش به آنچه ناتوانی فرماندهان پلیس شهرهای «دونتسک» و «لوهانسک» در انجام امور محوله توصیف خواند، خواستار برکناری این افراد شد.
تورچینوف پس از آن این اظهارنظر را مطرح کرد که معترضان طرفدار روسیه روز سه‌شنبه چندین ساختمان دولتی در شرق اوکراین را به تصرف خود درآوردند. خبرگزاری رویترز هم ساعتی پیش از حمله حدوداً 20 فرد مسلح به سلاح های اتوماتیک و نارنجک به مقر پلیس در شهر «لوهانسک» خبر داد.

مناطق شرقی اوکراین در ماه‌های اخیر صحنه درگیری بین شبه نظامیان استقلال طلب و نیروهای پلیس و ارتش اوکراین بوده است. در روزهای گذشته با تصرف ساختمان‌های فرمانداری و تلویزیون محلی در شهرهای دونتسک و لوهانسک و زخمی شدن شهردار «خارکوف» بر اثر تیراندازی، تنش‌ها در این منطقه بیش از پیش تشدید شده است.
برخی منابع همچنین از حضور فردی با عنوان نماینده دولت خودخوانده منطقه آزاد «لوگانسک» در تلویزیون محلی و دعوت از مردم برای پرهیز از ایجاد رعب و وحشت خبر داده‌‌اند.
تلویزیون محلی منطقه لوهانسک روز گذشته به تصرف نیروهای شبه نظامی مخالف دولت موقت کی‌یف درآمد و از آن پس با تغییر فرکانس، برنامه‌های شبکه‌های روسیه را پخش می‌کند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار