امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81574
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 45
ببه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درپی حمله افراد مسلح به ساختمان کنگره ملی لیبی و تیراندازی در این ساختمان جلسه انتخاب نخست ...

ببه گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درپی حمله افراد مسلح به ساختمان کنگره ملی لیبی و تیراندازی در این ساختمان جلسه انتخاب نخست وزیر جدید در این کشور به روز یکشنبه آینده موکول شد.

هرچند برخی منابع از قول رئیس کنگره ملی لیبی خبر از زخمی شدن تعدادی از افراد در این حمله را خبر دادند ولی اسکای نیوز گزارش داد که این حمله تلفات جانی نداشته است.

عمر حمیدان سخنگوی مجلس هم خبر داد که افراد مسلح از وابستگان به یکی از نامزدهای شکست خورده پست نخست وزیری بود.

طی رای گیری أحمد معیتیق از میان هفت نامزد دیگر در صدر قرار گرفت و در دور دوم قرار بود وی با عمر الحاسی رقابت کند تا به پست نخست وزیر لیبی دست پیدا کند که پیش از برگزاری دور دوم افراد مسلح به جلسه حمله کردند.
نخست وزیر لیبی در ماه گذشته درپی فشارهایی که گروه‌های شبه نظامی به وی وارد می‌کردند و تهدیدهای پیاپی علیه وی و خانواده‌اش وادار به کناره گیری از سمتش کرد.
پس از سرنگونی معمر قذافی طی عملیات نظامی مشترک مخالفان مسلح با کمک ناتو لیبی دچار آشوب داخلی شده و دولت این کشور از کنترل برگروه‌های شبه نظامی که قبیله‌ای و یا وابسته به القاعده هستند ناتوان مانده است.
ادامه درگیری‌های داخلی زیرساخت‌های سیاسی و اجتماعی در لیبی را تخریب کرده است و این کشور طی سال‌های اخیر علی رقم فروش میلیون‌ها بشکه نفت هنوز از مشکلات شدید سیاسی، امنیتی و اقتصادی رنج می‌برد.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها