امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۲۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81576
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در دیدار با وزیر امور خارجه قزاقستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در دیدار با وزیر امور خارجه قزاقستان عنوان کرد که استراتژی «قزاقستان– 2050» به عنوان مجموعه‌ای مهم از اولویت‌ها در این سازمان در حال ارتقاء است.

«لامبرتو زانیر» دبیرکل سازمان امنیت و همکاری اروپا در جلسه‌ای که روز گذشته در شهر «آستانه» برگزار شد، اعلام کرد که این سازمان قصد دارد همکاری‌ها خود را با قراقستان تقویت کند.

وی اظهار داشت که این سازمان استراتژی قزاقستان- 2050 را به عنوان مجموعه‌ای مهم از اولویت‌ها در نظر گرفته و به همین دلیل است که نقش قزاقستان در همکاری با سازمان امنیت و همکاری اروپا در آسیای مرکزی باید ارتقاء یابد.

در این جلسه «ارلان ادریس‌اف» وزیر امور خارجه قزاقستان نیز به اهمیت حل‌وفصل بحران در اوکراین اشاره کرد.

دبیرکل سازمان امنیت و همکاری همچنین در سخنان خود با اشاره به نیاز گسترش دامنه امنیت و فضای امنیتی این سازمان از «اقیانوس اطلس» تا «ولادی واستاک»، گفت: ما نیاز به تلاش‌های مشترک برای ایجاد امنیت جامعه داشته و امنیت کشورها به امنیت همسایگان بستگی دارد.

وزیر امور خارجه قزاقستان نیز در این دیدار عنوان کرد که سازمان امنیت و همکاری اروپا نقش مهمی در حل‌وفصل بحران اوکراین داشته و آستانه امیدوار است که توافقنامه «ژنو»  اجرایی شود.

وی همچنین ادامه داد که قزاقستان همواره خواستار بازگشت آرامش به اوکراین بوده زیرا این کشور برای آستانه یک شریک قدیمی و مهم محسوب می‌شود.

تلاش سازمان امنیت و همکاری اروپا برای تقویت همکاری‌های خود با قزاقستان به عنوان یکی از مهمترین کشورهای آسیای مرکزی در حالی است که با تشدید رقابت قدرت‌های جهانی همچون روسیه، آمریکا و چین در این منطقه، این سازمان به دنبال ایفای نقشی فعال‌تر در پیوند زدن این منطقه با غرب می‌باشد.

انتهای پیام/.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها