امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81578
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت خارجه آمریکا، «جای کری» وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه شب در کنفرانس موسوم به «به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از وزارت خارجه آمریکا، «جای کری» وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه شب در کنفرانس موسوم به «به سمت اروپای یکپارچه و  آزاد» در مقر شورای آتلانتیک، ضمن هشدار در خصوص رو به اتمام بودن زمان برای تغییر رویه طرف‌های درگیر در اوکراین، از ناتو خواست به وظیفه ذاتی خود یعنی «حمایت از تمامیت ارضی همپیمانان خود» عمل کند.

وی همچنین به روسیه هشدار داد که در صورت به خطر افتادن تمامیت ارضی اوکراین، ناتو ممکن است وارد عمل شود.

«کری» ناتو را تبلور همکاری 65 کشور خواند و از اعضای این پیمان خواست «نگاهی جدی به تهدیدهای موجود» داشته باشد.

وی الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه را «اشغال» خواند و روسیه را متهم کرد که با بی ثبات کردن اوکراین و شرق اروپا، در صدد تغییر چشم انداز امنیتی اروپاست.

وزیر خارجه آمریکا با تهدید آشکار روسیه به دلیل الحاق کریه به خاک خود گفت: میبایست کسانی که به زور مرزهای کشورهای مستقل را جابجا می کنند را «عقب برانیم».

وی افزود: «میبایست این مطلب را برای حکام کرملین روشن کنیم که تمامیت ارضی کشورهای عضو ناتو قابل نقض نیست و ما از ذره ذره خاک آن دفاع خواهیم کرد.»

«جان کری» گفت: «کسانی که می خواهند تعهد ما نسبت به اصولمان را آزمایش کنند باید با عواقب آن دست و پنجه نرم کنند.»

وی در ادامه به تحریم هایی که دیروز بر علیه مقامات روس وضع شد اشاره کرد و هدف از این اقدام را اجبار روسیه به «پرداخت هزینه اقدامات خود در بی ثبات کردن اوکراین» اعلام کرد.

«کری» گفت: «هر تصمیمی که از سوی مقامات روسیه گرفته شد، آمریکا و متحدانش دوش به دوش در کنار اوکراین خواهد ایستاد.»

وزیر خارجه آمریکا به وابستگی روزافزون اتحادیه اروپا به گاز صادراتی روسیه نیز اشاره کرد و گفت: «باید با همکاری با یکدیگر راهی پیدا کنیم که مطمئن شویم ملت های اروپایی دیگر برای تأمین اکثر انرژی خود به روسیه محتاج نخواهند بود»

«کری» تهدیدهای حال حاضر فراتر از تهدید کشورهای عضو ناتو خواند و افزود: «امروز فقط ما در معرض خطر نیستیم بلکه الگوی ما برای مدیریت جهان به خطر افتاده است.»

وزیر خارجه آمریکا در انتهای سخنان خود ابراز امیدواری کرد، ناتو از چالش های کنونی عبور کند و به سمت اروپایی یکپارچه، کامیاب و آزاد که در صلح زندگی خواهد کرد، جرکت کند.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها