امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8159
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 115
بهادر زارعی استاد جغرافیای سیاسی و معاون فرهنگی دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

بهادر زارعی استاد جغرافیای سیاسی و معاون فرهنگی دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه شانسی را برای جریانات برانداز قائل نیستم، گفت: در این انتخابات قطعاً نمی‌توانند با تشنج‌آفرینی و موج‌سواری رأی جمع کنند چون مردم نسبت به قبل آگاه‌تر و هوشیارتر شده‌اند.

وی تصریح کرد: البته نباید از تشنج‌آفرینی‌ها غافل باشیم زیرا این جریانات معاند نظام از هر ابزاری برای تشنج‌آفرینی و برهم زدن امنیت ملی استفاده خواهند کرد، و این نوع فکر دستش خوانده شده و مشتش برای مردم باز شده است و قطعاً‌ ملت بزرگ ایران این تشنج‌آفرینی‌ها را که فقط هزینه را برای جامعه و ملت و مدیریت کشور افزایش می‌دهد و هیچ سودی ندارد، را شناسایی خواهند کرد و جواب آنها را خواهند داد.

استاد جغرافیای سیاسی دانشکده جغرافیا دانشگاه تهران اضافه کرد: ضمنا مردم و مسئولین، فضا را برای این جریانات ایجاد نخواهند کرد و قطعاً کاندیداهای متخصص و متعهدی که التزام عملی به مرّ قانون دارند چه از جریان اصولگرایی و چه جریان اصلاح‌طلب حضور پیدا خواهند کرد، و اگر به قانون و اصول نظام اعتنا نکنند منفور مردم می‌شوند.

زارعی گفت: کاندیداها در برابر ملت و نظام باید متعهد بشوند که جز مسیری که قانون در برابر آنها قرار داده مسیر دیگری را انتخاب نکنند.

وی با اشاره به انتخاب رنگ و نماد از طرف بعضی جریانات و کاندیداهای ریاست‌جمهوری، گفت: واقعاً رنگی زیباتر از این نیست که کاندیداها رنگ مردم و نظام بشوند و بی‌رنگ بودن بهترین رنگ است و کاندیداها باید با مردم پاک و صادق و بی‌رنگ باشند، و اگر پاک، صادق و بی‌رنگ، برنامه و راهکار خود را ارائه دهند، قطعا مردم هم از آنها حمایت خواهند کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: خانواده ایرانی و مسلمان به رنگ‌ها رأی نمی‌دهند و ملت ایران علاقه‌ای به تشنج‌آفرینی و آسیب زدن به کشور ندارند، بلکه به برنامه‌ها رأی می‌دهند و تشنج‌آفرینی نه منطقی است و نه سودی برای مردم دارد.

زارعی در پایان خاطرنشان کرد: ما هر مقدار از چارچوب‌های اسلام و ارزش‌های کشورمان فاصله بگیریم این رنگ‌ها هستند که ما را احاطه می‌کنند وگرنه جامعه سالمی که به دنبال پیشرفت و بر طرف شدن مشکلات است به رنگ‌ها توجه نمی‌کند و به برنامه‌ها و صلاحیت کاندیداها توجه می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار