امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81594
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
منصور آذری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره مشکلاتی که منجر به نیمه تعطیل شدن انجمن ...

منصور آذری رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز در گفت‌وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی فارس درباره مشکلاتی که منجر به نیمه تعطیل شدن انجمن مجسمه‌سازان شده و برنامه‌های این انجمن برای برگزاری دوسالانه در سال جاری توضیح داد: روز گذشته جلسه‌ای را با حضور اعضای هیئت مدیره انجمن مجسمه‌سازان برگزار کردیم و تلاش می‌کنیم که حساسیت‌ها و مشکلات به وجود آمده را به زودی مرتفع کنیم و در جلسه آینده‌ای که این هیئت مدیره روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت‌ماه خواهد داشت،‌ درباره برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی با حمایت معاونت هنری وزارت ارشاد در دولت جدید به نتیجه نهایی خواهیم رسید و آمادگی خود را برای برگزاری این دوسالانه در سال ۹۳ اعلام خواهیم کرد.

وی افزود: سال گذشته به دلیل تغییر دولت و مدیریت‌های مختلف، به طور طبیعی امکان برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی وجود نداشت اما امسال با نگاه تازه‌ای که نسبت به فرهنگ و هنر در دولت جدید وجود دارد،‌ تلاش می‌کنیم که این دوسالانه از سوی انجمن مجسمه‌سازان با حمایت معاونت هنری ارشاد برگزار شود.

آذری دلیل نیمه تعطیل شدن انجمن مجسمه‌سازان را نیز استعفاء منشی انجمن عنوان کرد و گفت: به دلیل استعفاء منشی انجمن،‌امکان پاسخگویی به مخاطبان را در دفتر انجمن نداشتیم ولی با این حال کمیته‌های مختلف این انجمن فعالیت خود را ادامه می‌دادند.

او همچنین از برگزاری مجمع عمومی انجمن هنرمندان مجسمه‌ساز در تابستان امسال خبر داد و گفت: مجمع عمومی انجمن برای انتخاب هیئت مدیره جدید در اواخر تیرماه و یا اوایل مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد و انجمن در سال جدید فعالیت‌های خود را ادامه خواهد داد.

وی افزود: به زودی منشی جدید انجمن را نیز انتخاب خواهیم کرد تا با پاسخگویی به مخاطبان درباره فعالیت‌های انجمن نیز برقرار شود.

مدیرعامل انجمن مجسمه‌سازان درباره امکان برگزاری دوسالانه مجسمه‌سازی تا پایان سال ۹۳ هم گفت: این امکان وجود دارد چرا که انجمن مجسمه‌سازان آمادگی کامل برای برگزاری آن را دارد چون کاری است که قبلاً تجربه شده است و کارها روی روال عادی پیش خواهد و تنها لازم است که میزان اعتبار و هزینه برای این دوسالانه اعلام شود.

وی تأکید کرد: دوشنبه آینده آمادگی خود را برای برگزاری دوسالانه مجسمه سازی به مرکز هنرهای تجسمی اعلام خواهیم کرد.

منصور آذری در بخش دیگری از سخنانش درباره انتظاراتی که برای سرپا ماندن انجمن‌ها و تداوم فعالیت‌های انجمن‌های هنری وجود دارد گفت: ما معتقدیم که اگر انجمن‌ها حمایت‌های دولتی را به همراه داشته باشند،‌می‌توانند فعالیت‌های بیشتری داشته باشند.

وی پیشنهاد کرد که اگر دولت ملکی را در اختیار انجمن مجسمه‌ سازان بگذارد، انجمن می‌تواند با اجاره دادن آن،‌هزینه‌های جاری خود را تأمین کند و همگام با تورم پیش برود.

او توضیح داد: شهرداری‌ها،‌وزارتخانه‌ها و دیگر اماکن دولتی، مکان‌هایی را با عنوان فرهنگی  هنری می‌توانند در اختیار انجمن‌های هنری بگذارند و یا تنها یک زمین به آنها بدهند تا با ساخت آن و اجاره دادن واحدهایش بتوان برای همیشه هزینه‌های جاری انجمن‌ها را تأمین کرد.

وی افزود: تورم باعث می‌شود که انجمن‌های هنری نتوانند اموراتشان را به تنهایی بگذارانند و لازم است که ارگان‌های دولتی دست و دلبازانه‌تر از آن‌ها حمایت کنند.

آذری درباره تعامل با شهرداری تهران هم گفت: شهرداری نیز فضاهایی را در اختیار دارد مثل سوله‌ها که می‌تواند آن‌ها را به نام انجمن مجسمه‌سازان کند و انجمن با اجاره دادن این سوله‌ها برای کارگاه‌های مجسمه‌سازی به هنرمندان، بتواند هزینه‌هایش را تأمین کند.

آذری گفت: لازم نیست که به صورت مالی این حمایت صورت گیرد، با در اختیار گذاشتن املاک بلااستفاده نیز می‌توان این امکانات دولتی را در اختیار انجمن‌های هنری قرار داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها