امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8163
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 93
«بدیع صقور»، رئیس کمیته آزادی‌ها و حقوق بشر پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق درباره انتشار ...

«بدیع صقور»، رئیس کمیته آزادی‌ها و حقوق بشر پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق درباره انتشار تصاویر و فیلمی از اعدام میدانی شماری از شهروندان سوری و همچنین انتشار فیلمی از یک تروریست سوری که وی را درحال خوردن قلب یک شهروند سوری حامی نظام نشان می‌داد، گفت که این تصاویر و فیلم‌ها که چند روزی است در سایت‌های مختلف اینترنتی و پایگاه‌های خبری منتشر شده، دلیلی قاطع بر وحشی‌گری شماری تروریست‌هاست و اینکه چنین وضعیتی نمی‌تواند، وضعیت و حالتی انسانی باشد و شاید در طول تاریخ بشری کمتر مشابه آن دیده شده باشد.

بدیع صقور در ادامه افزود: چنین افرادی در واقع برای قتل و کشتار پای به سوریه گذاشته‌اند و آنها را باید عامل نابودی و تخریب سوریه به شمار آورد. آنان در واقع مزدورانی بیش نیستند که برای نابودی و تخریب سوریه و قتل و کشتار مردمان آن پای به این کشور گذاشتند.

رئیس کمیته آزادی‌ها و حقوق بشر پارلمان سوریه گفت: سازمان‌های مدافع حقوق بشر و گزارش‌های غربی درحالی این اقدام را اقدامی غیر اخلاقی و ضد بشری توصیف کردند که در همان حال به حمایت مسلحانه و نظامی از گروه‌های تروریستی و افراد مسلح ادامه می‌دهند و ما در کمیته آزادی‌ها و حقوق بشر پارلمان سوریه هیچ توجیهی انسانی برای این اقدام که فردی پس از قتل و کشتن یک شهروند سوری بدن او را بشکافد و قلب او را از جای درآورد، وجود ندارد.

وی این سوال را مطرح کرد که کدام آزادی و دمکراسی از تخریب و ویرانی مزارها و بارگاه‌ها از جمله مرقد صحابه حضرت علی (ع) سخن گفته است؟ آیا این آزادی است؟ آیا این دین و مذهب است؟ کدام آیین و مذهبی به چنین اقداماتی دستور می‌دهد؟ ما می‌دانیم انسان‌های با دشمنان خود رو در رو می‌شوند، چرا این افراد به جبهه جولان نمی‌روند و با رژیم صهیونیستی رو در رو نمی‌شوند؟ چرا به فلسطین اشغالی نمی‌روند تا این سرزمین مقدس را از چنگال اشغالگران صهیونیست آزاد کنند؟ آیا مردمانی که در آنجا زندگی می‌کنند، دارای دین و ایمان و باوری به خداوند نیستند، آیا دین و آیینی در جهان وجود ندارد که چنین وحشی‌گری‌هایی را محکوم کند.

رئیس کمیته آزادی‌ها و حقوق بشر پارلمان سوریه افزود: این اقدامات ثابت می‌کند، افرادی که پای به سوریه گذاشته و از آزادی و دمکراسی دم می‌زنند، تنها خواهان خرابی و نابودی سوریه نیستند، بلکه خواهان از بین بردن تمام امت عربی هستند، این افراد در گذر تاریخ محکوم به کشتار انسانیت و نابودی بشریت هستند و به نظر می‌رسد که آنها در این منطقه به هر طریق خواهان از بین بردن انسان‌ها در جهان اسلام و جهان عرب و نابودی بشریت در این دو جهان هستند، به همین دلیل محکومیت‌های غربی در قبال این اقدام برای ما پذیرفته نیست، چون آنها حامیان چنین افرادی هستند.

بدیع صقور در ادامه افزود: اگر غرب و حامیان مالی و تسلیحاتی این معارضان دارای وجدان بشری و انسانی هستند، در چنین شرایطی باید حمایت‌های مالی و تسلیحاتی و نظامی خود از گروه‌های تروریستی و افراد مسلح را پایان دهند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار