امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81645
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری فارس حسن روحانی رئیس جمهور شب گذشته در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به شیب ملایم افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی ...

به گزارش خبرگزاری فارس حسن روحانی رئیس جمهور شب گذشته در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به شیب ملایم افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: در محیط زیست مشکلات فراوانی داریم؛ در زمینه نفت و گاز و بنزین یورو چهار برنامه‌هایی داریم و هم‌اکنون در تهران و کرج این طرح‌ها در حال اجراست و تا پایان سال آن را به شهرهای بزرگ گسترش می‌دهیم.

وی با تأکید بر کمک دولت به بخش نفت و گاز تصریح کرد: امسال چهار فاز از پارس جنوبی بهره‌برداری خواهد شد و 100میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت کشور اضافه می‌شود. سال آینده نیز 4 فاز پارس جنوبی وارد مدار تولید خواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد:‌ تولید نفت در کشور و همینطور فروش آن در این مدت افزایش پیدا کرده است.

روحانی با اشاره به اقدامات دولت در زمینه اتمام پروژه‌های پارس جنوبی تصریح کرد: برنامه ما این است که در طول دولت یازدهم همه فازهای پارس جنوبی به اتمام برسد. در زمینه نفت و گاز حرکت‌های بسیار خوبی صورت گرفته و مردم اخبار این طرح‌ها را خواهند شنید.

به گزارش فارس دولت یازدهم فازهای 12،‌( 15 و 16) و (17 و 18) پارس جنوبی را به ترتیب با پیشرفت 90، 90 و 80 درصد تحویل گرفته است. در میان فازهای جدیدالاحداث که به فازهای 35 ماهه نیز مشهور هستند فازهای 13 ، 19 و 22-23-24 یعنی معادل 6 فاز استاندارد بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و فازهای 14 و 20 -21 یکه معادل 4 فاز استاندارد هستند نیز تا پایان خرداد امسال نیمه راه توسعه را رفته‌ و پیشرفت 50 درصدی را ثبت کرده‌اند.

بیژن زنگنه وزیر نفت در ابتدای ورود به وزارت نفت توسعه فازهای 35 ماهه را در اولویت دوم قرار داد و هنوز هم برنامه وزارت نفت برای توسعه این فازها که به سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به فازهای با پیشرفت بالا نیاز دارند اعلام نشده است.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها