امروز : یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 25
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 81646
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سفر علی لاریجانی به این شهر با هدف شرکت در مراسم روز ملی خلیج فارس صورت گرفته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، سفر علی لاریجانی به این شهر با هدف شرکت در مراسم روز ملی خلیج فارس صورت گرفته است.

جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس که چهارمین دوره آن با محوریت بندرعباس در حال برگزاری است، بخشی از برنامه‌هایی است که هر سال در کشور با هدف پاسداشت نام خلیج فارس در برابر تبلیغ برخی از کشورهای منطقه پیرامون نام این دریا، در سراسر کشور حول موضوعات مختلف برگزار می‌شود.

علاوه بر مراسم و برنامه اصلی روز ملی خلیج فارس در بندرعباس‌، طی روزهای منتهی به دهم اردیبهشت در شهرهای ساحلی استان‌های جنوبی نیز برنامه‌های متعددی با عنوان خلیج فارس برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، شورای‌ عالی‌ انقلاب‌ فرهنگی‌ با توجه‌ به‌ هدف‌ قراردادن‌ هویت‌ فرهنگی‌ و تاریخی‌ ملت‌ ایران‌ از سوی‌ ایادی‌ استکبار جهانی‌ به‌ خصوص‌ برخی‌ از کشورهای‌ همسایه‌ و تلاش‌ آنان‌ برای‌ تحریف‌ نام‌ تاریخی‌ خلیج‌ فارس، به‌ پیشنهاد شورای‌ فرهنگ‌ عمومی‌ روز اخراج‌ پرتغالی‌ها از تنگه‌ هرمز را به‌ عنوان‌ روز ملی‌ خلیج‌ فارس‌ نامگذاری‌ کرد.

انتهای پیام/88001/ط20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها