امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8165
تاریخ انتشار: ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در جلسه سفرا و نمایندگان دائم کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که برای بررسی وضعیت مسلمانان میانمار تشکیل شده بود، از تداوم خشونت و نقض حقوق‌بشر علیه مسلمانان میانمار ابراز نگرانی کرد و خواستار انجام اقدامات فوری برای توقف سرکوب مسلمانان این کشور شد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان با ابراز تعجب از اینکه خشونت و سرکوب مسلمانان میانمار در سایه دموکراتیزه شدن و اصلاحات در این کشور صورت می‌گیرد، از عدم وجود هماهنگی و وحدت نظر کشورهای اسلامی در تهیه یک قطعنامه علیه اقدامات وحشیانه بر ضد مسلمانان میانمار انتقاد کرد.

وی اقدام در جهت پاکسازی قومی و مذهبی مسلمانان میانمار را تحت هر بهانه‌ای غیر منطقی و غیر قابل بخشش دانست و بر ضرورت اقدام همه جانبه برای برای توقف این جنایات توسط دولت میانمار تأکید کرد.

وی افزود: مسلمانان حتی اجازه دفن جنازه‌های خود را ندارند.

خزاعی اضافه کرد: در شرایطی که کشورهای اسلامی از وضعیت میانمار نگران هستند، هوس سیاسی برخی کشورهای غربی برای ایجاد روابط بهتر با دولت میانمار ، روند پیگیری وضعیت مسلمان این کشور را تضعیف کرده است و متاسفانه کشورهای اسلامی هم از همه ابزارهای خود استفاده نمی‌کنند.

سفیر و نماینده دائم کشورمان به رئیس گروه کشورهای سازمان همکاری اسلامی پیشنهاد کرد تا در تماس با دبیرکل سازمان ملل متحد از وی بخواهد تا به طور فوری اقدامات موثری را برای توقف روند  کنونی و جلوگیری از ادامه تراژدی مردم مسلمان میانمار به اجرا گذارد. وی سکوت و بی‌تفاوتی جامعه بین‌المللی در مورد شرایط میانمار را باعث نقض هرچه بیشتر حقوق بشر مسلمانان این کشور دانست.

محمد خزاعی با استقبال از تشکیل گروه تماس سازمان همکاری اسلامی در مورد میانمار، تصریح کرد: ما منتظر اقدامات، تحقیقات و توصیه‌های این گروه بر اساس گزارش گروه حقیقت یاب سازمان همکاری اسلامی که به منطقه سفر کرده، هستیم.

سفیر و نماینده دائم کشورمان تشکیل نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل در خصوص میانمار و دعوت دبیرکل این سازمان و یا نماینده ویژه ایشان به این نشست برای ارائه گزارش در مورد مسلمانان میانمار و همچنین ضرورت صدور یک قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل در نشست 68 مجمع را خواستار شد.

محمد خزاعی در پیشنهاد دیگری درخواست از دبیرکل سازمان ملل برای اعزام یک کمیسیون مستقل تحقیق به میانمار برای تحقیق در مورد نقض حقوق بشر در این کشور و شناسائی مرتکبین آن را مطرح کرد و افزود: کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی باید از دولت میانمار بخواهند تا مرتکبین نقض حقوق بشر و خشونت علیه مسلمانان را دستگیر و مجازات نماید.

سفیر و نماینده دائم کشورمان استفاده از کلیه امکانات از جمله طرح  یک قطعنامه ویژه میانمار در در شورای حقوق بشر سازمان ملل و استفاده از ابزار مختلف دیپلماسی عمومی از جمله ایجاد یک کمپین رسانه‌ای برای آگاه سازی بین‌المللی در مورد شرایط میانمار را از دیگر اقدامات قابل پیگیری دانست.
 
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار